راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۶ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 07
کد خبر: ۱۶۳
مهدویان اینبار لنز دوربین خود را از مرور صفحات تاریخ به سمت خیابان های شلوغ تهران و دبی برده است.

به گزارش راهبرد معاصر: محمدحسین مهدویان این بار با فیلم «لاتاری» در جشنواره فیلم فجر حضور دارد؛ فیلمی که نسبت به ۲ اثر دیگر این کارگردان با تفاوت های بسیاری همراه است. تهیه کنندگی این اثر سینمایی را سیدمحمود رضوی برعهده دارد. ساعد سهیلى، هادى حجازى فر، جواد عزتى و زیبا کرم على بازیگرانی هستند که در این فیل به ایفای نقش پرداختند.


بسیاری از منتقدان سینما معتقدند «لاتاری» فیلم بسیار مهمی در کارنامه کاری محمد حسین مهدویان به شمار می آید. فیلمی که انگار روی دیگر سکه مهدویانی را نشان می‌دهد که نمی‌شناختیم. مهدویان اینبار لنز دوربین خود را از مرور صفحات تاریخ به سمت خیابان های شلوغ تهران و دبی برده است. کار بر روی یک موضوع اجتماعی با درامی عاشقانه و انتقام جویانه این فیلم را در زمره جنجالی ترین فیلم های جشنواره سی و ششم جای داده است.


مقایسه این فیلم با فیلم های قیصر و آژانس شیشه ای موضوعی است که این روزها رسانه ها بیشتر درباره آن می نویسند. البته مهدویان در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره پایان‌بندی فیلم «لاتاری» که شباهتی به فیلم‌های 40 سال پیش سینمای ایران دارد، می گوید: «این‌که «لاتاری» مانند فیلم‌های 40 سال پیش شده است به نظرم بد نیست، ما امروز در خیلی از مسایل نیاز داریم که به همان دوران بازگردیم.»


با همه این اوصاف می توان گفت نگاه های مختلف نسبت به ساخته جدید مهدویان وجود دارد. برخی می گویند: «لاتاری فیلمی بسیار پر محتوا و جذاب است. که حتما توصیه می‌شود. اما محمد حسین مهدویان نتوانست قلب مخاطبان‌ش را بلرزاند به نحوی که در "ماجرای نمیروز" لرزاند.» برخی دیگر هم معتقدند « لاتاری یک درام مهیج با موضوع قاچاق انسان است که همانند ماجرای نیمروز به دلیل طرح جنایاتی در جامعه با تخطئه برخی افراد روبرو خواهد شد».


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: