راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۶ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - 2018 September 03
کد خبر: ۵۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
وزارت دفاع آمریکا در گزارشی به کنگره با اشاره به چالش‌های نظامیان این کشور در خاورمیانه و در مقابل اقدامات سیاسی-نظامی ایران، از اعمال تغییراتی در تمرین‌های نظامی واحدهایش برای تطابق با آنچه «تهدیدهای ایران» خوانده، خبر داده است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت دفاع آمریکا، برای مقابله با آنچه «تهدیدهای ایران» خوانده، تمرین‌های نظامی خود را در منطقه تغییر داده است.پنتاگون در ماه جولای درباره انجام این تغییرات در تمرین‌های نظامی‌اش برای مقابله با «جنبه‌های چندبعدی نبرد در مناطق خاکستری» به کنگره اطلاع داده بود.


هرچند در گزارش پنتاگون به کنگره نامی از ایران نیامده است، اما اصطلاح «مناطق خاکستری» اغلب برای توصیف تاکتیک‌های ایران به کار می‌رود.


این گزارش پس از آن ارائه شده که در راهبرد دفاع ملی سال 2018 آمده بود که پنتاگون باید به دنبال ایجاد ائتلافی نظامی از هم‌پیمانانش در خاورمیانه برای «ایجاد موازنه در برابر ایران» باشد.


در گزارش پنتاگون به کنگره آمده است که قرارگاه فرماندهی ناحیه مرکزی ارتش آمریکا برنامه‌های خود را در راستای راهبرد دفاع ملی 2018 تطبیق داده است.


برخی مقامات نظامی ایالات متحده به المانیتور گفته‌اند که تمرین‌های نظامی پنتاگون به طور خاص بر تهدیدهای خاصی همچون ایران متمرکز نیستند.


جاش ژاک، سخنگوی قرارگاه فرماندهی ناحیه مرکزی ارتش آمریکا می‌گوید: «تمرین‌های ما درباره یک تهدید خاص نیست، اما برای بهبود توانمان به منظور آمادگی برای پاسخ به هرگونه شرایط اقتضایی یا [مقابله] با هر دشمنی در منطقه، [تمرین‌های نظامی‌مان را] بهبود می‌بخشیم.» وی افزود که تمرین‌های پنتاگون بر بهبود تاکتیک‌ها و تقویت همکاری با هم‌پیمانان آمریکا متمرکز است.


طی هفته گذشته نیز جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در یکی از کنفرانس‌های خبری نادر پنتاگون گفت: «ایران به خاطر شرارت‌هایی که در اکناف این منطقه موجب آن شده‌ است و به خاطر قتل‌هایی که موجب آن شده‌ است، ...، زیر نظر گرفته شده است؛ چیزهایی که از سوی ما تحمل نمی‌شود، و آن‌ها به خاطر این کار مسئول شناخته خواهند شد


پنتاگون در برابر استفاده ایران از گروه‌های وابسته، پهپادها و قایق‌های تندرو و ناشناخته‌اش، با چالش‌هایی مواجه است. ایران به‌طور خاص و به طور مؤثری از گروه‌های وابسته‌اش و اقدامات ترکیبی سیاسی-نظامی برای به هم ریختن تأثیرگذاری نیروهای آمریکایی استفاده می‌کند. ناتان فریر، دانشیار کالج جنگ نیروی زمینی آمریکا به المانیتور گفته است: «آن‌ها با تمامی ابزارها به شکل بسیار مؤثری عمل می‌کنند، و ما هم‌چنان در رینگ مسابقه یک‌پا دوپا می‌کنیم و از شیوه‌های سنتی مبارزه که با آن‌ها آشنا هستیم، استفاده می‌کنیم


در گزارش پنتاگون به کنگره هم آمده است که نظامیان آمریکایی با چالش حفظ «راهبرد قابل اتکای تأمین مالی» و حضوری کمتر آشکار در خاورمیانه مواجه هستند. در این گزارش هشدار داده شده است که کاهش بیشتر در بودجه پنتاگون یا تعداد نظامیان آمریکایی می‌تواند بر آمادگی ایالات متحده و شکل‌گیری درکی درباره عدم پایبندی آمریکا به شرکای ائتلاف نظامی‌اش تأثیر بگذارد.


منبع: المانیتور


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Germany
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
0
0
نخیر ای بابا ! قرار ه اگه خواستیم یک لیوان آب بخوریم از جناب امریکا باید اجازه بگیریم. واقعا که پررو و استعمار گر هستن.
اگه واقعا عرضه دارن برن وضع نابسامان مردم خودشون رو درداخل ضبط وربط بدن، نه اینکه از اون ور دنیا در امور داخلی کشورهای دیگه دخالت های بی مورد کنن.