راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۲ دی ۱۳۹۶ - 2017 December 23
کد خبر: ۷۳
تعداد بازدید: ۱۸۵
شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به آخرین آزمایش موشکی کره‌شمالی به اتفاق آرا تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور اعمال کرد.
به گزارش راهبرد معاصر؛ به نقل از «اسکای‌نیوز»، شورای امنیت سازمان ملل، جمعه‌شب در واکنش به آخرین آزمایش موشکی کره‌شمالی تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور تصویب کرد. این مصوبه جدید، چهارمین اقدام شورای امنیت در تشدید تحریم‌های پیونگ‌یانگ است.

به موجب تحریم‌های جدید شورای امنیت علیه کره‌شمالی، واردات فرآورده‌های نفتی این کشور، که منبع درآمدی بسیاری حیاتی برای برنامه‌های موشکی و هسته‌ای آن محسوب می‌شود، به طور چشم‌گیر هدف گرفته است. در قطعنامه جدید شورای امنیت علیه پیونگ‌یانگ، همچنین به کارگران کره‌شمالی که در دیگر کشورها مشغول کار هستند، فرصتی 24 ماهه برای بازگشت به کشور خود داده شده است. این تحریم‌های همچنین تبادل محموله به مقصد کره‌شمالی یا از مبدأ این کشور را نیز هدف گرفته است.


طبق این گزارش، این تحریم‌ها به آن اندازه که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش می‌کرد سخت‌گیرانه نیست و شامل ممنوعیت صادرات نفتی یا مسدود کردن دارایی‌های دولت کره‌شمالی و رهبر آن نمی‌شود. این تحریم‌های جدید در واکنش به آزمایش موشک بالستیکی است که کره‌شمالی در 28 نوامبر گذشته آن را انجام داد. این کشور در نوامبر یک موشک بالستیک قاره‌پیما شلیک کرد و اعلام کرد که این موشک تا ارتفاع 4475 کیلومتر در آسمان پرواز کرد و سپس در 950 کیلومتری شرق محل شلیک، فرود آمد.


در پی تصویب قطعنامه جدید علیه کره‌شمالی، دونالد ترامپ در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «جهان خواهان صلح است نه مرگ و کشتار.»


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: