راهبرد معاصر

تنش‌های اخیر در غزه؛ زمینه‌ها و پیامدها

تنش‌های اخیر در غزه؛ زمینه‌ها و پیامدها

شکست ماجراجویی نظامی اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه سبب افزایش فشارها بر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس برای استعفا شده است، به طوری که نتانیاهو روز چهارشنبه رایزنی‌های سیاسی را با نزدیکان خود برای ارزیابی اوضاع در سایه استعفای لیبرمن انجام داده است.
اتحادیه اروپا؛ بازیگر فعال یا منفعل در قبال طرح
پرونده "معامله قرن"/6

اتحادیه اروپا؛ بازیگر فعال یا منفعل در قبال طرح "تل آویو، واشنگتن، ریاض" درباره فلسطین؟!

اتحادیه اروپا همواره بر رعایت حقوق بشر در کشورهای مختلف تاکید داشته و در این زمینه، آزمون غصب فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی، آزمونی مهم برای راستی آزمایی این ادعای قاره سبز بوده است.
قطر؛ شریک رژیم صهیونیستی، رفیق فلسطین
پرونده "معامله قرن"/5

قطر؛ شریک رژیم صهیونیستی، رفیق فلسطین

دوحه، با وجود ارائه وجهه یک مدافع از فلسطینی ها، در عمل، همواره روابط خود با رژیم صهیونیستی را حفظ کرده و حاضر نشده در مقابله با توسعه طلبی های تل آویو، جدی عمل کند.
مسقط؛ همراه ساکت در قبال طرح
پرونده "معامله قرن"/2

مسقط؛ همراه ساکت در قبال طرح "تل‌آویو، واشنگتن و ریاض" در فلسطین

با افزایش گمانه زنی در رابطه با احتمال اعلام "معامله قرن" از سوی دولت ترامپ، موضع کشورهای عربی در قبال این مسئله، اهمیت بیشتری پیدا کرده در حالیکه به نظر می رسد، پادشاهان عرب، قصد مقابله با این طرح را ندارند.
"معامله قرن" چه خواهد شد؟/1

"تطمیع اردن" برای پذیرش طرح "تل آویو، واشنگتن و ریاض" در فلسطین

اردن که پس از اعلام انتقال سفارت واشنگتن به قدس، به دلیل مخالفت های صریح خود مورد بی مهری محور ریاض و غرب قرار گرفته بود، اینک به نظر می رسد به خاطر معامله قرن، روی خوشی از سوی رژیم صهیونیستی، امریکا و محور ریاض می بیند.
۱۲۳