راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۰۰:۲۸ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 09
کد خبر: ۷۱۸
تعداد نظرات: ۴۴ نظر
نحوه اطلاع از بسته حمایتی دولت
جزئیات توزیع بسته حمایتی دولت برای کارمندان و کارگران (بسته حمایتی کارگران) و اقشار کم درآمد و مشمولان سبد کالا 97 اعلام شد.
به گزارش راهبرد معاصر؛ پس از آنکه از میانه سال 96 نوسانات ارزی شروع شد و نهایتا چند صد درصد افزایش یافت، قیمت اجناس مختلف نیز به شدت رشد کردند و توان خرید اقشار کم درآمد کاهش یافت. همزمان تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران نیز مشکلاتی را برای اقتصاد کشور به وجود آورد. آنطور که نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه اعلام کرده، دولت برای جبران این شرایط پنج بسته حمایتی ضد تحریم در نظر گرفته که از جمله آنها، توزیع بسته حمایتی دولت و فوق العاده جبرانی برای کارمندان و کارگران (بسته حمایتی کارگران) و اقشار کم درآمد است تا بخشی از این تنگی معیشتی جبران شود. بر این اساس همه افرادی که درآمد زیر 3 میلیون تومان دارند، مشمول دریافت طرح بسته حمایتی دولت و سبد کالا 97 خواهند بود. بررسی ها نشان می‌دهد توزیع بسته حمایتی دولت به حساب یارانه افراد آغاز شده و تا کنون افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کارمندان دولت  و برخی از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند، کارت یارانه آنها شارژ شده است و باقی افراد نیز به زودی شارژ خواهند شد. البته دولت جزئیات اجرای طرح و زمان بنددی توزیع سبد حمایتی کالا را به طور دقیق مشخص نکرده و نگفته چطور تشخیص می دهد حقوق زیر سه میلیون را و یا افرادی که یارانه آن‌ها قطع شده و حقوق کمی دریافت می کنند چه باید بکنند. در حالی که می توانست سایت سبد کالا یا سایت بسته حمایتی دولت به منظور استعلام این بسته ها راه اندازی کند و مردم را از سردرگمی خارج کند. دولت تنها به اینکه در آینده طی اطلاعیه ای نحوه توزیع بسته حمایتی مشخص خواهد شد اکتفا کرده که به محض اطلاع رسانی جزئیات توزیع سبد کالا 97 و نحوه استعلام آن از همین طریق اطلاع رسانی می شود.

مطالب بیشتر:


در مساله یارانه ها نیز این مشکل وجود دارد و پس از ثبت نام دور دوم یارانه ها، دیگر امکان ثبت نام برای کسانی که به هر دلیلی جا مانده بودند فراهم نشد و هنوز هم این افراد بلاتکلیف مانده اند. مراجعه به سایت رفاهی (refahi.ir) نیز مشکل عمده آنها را حل نکرده است.


رئیس سازمان بهزیستی کشور از زمان توزیع بسته حمایتی بازنشستگان و بیمه شدگان تامین اجتماعی و سبد کالا 97 طی یک هفته آینده (هفته چهارم آذر 97) خبر داد.


اطلاعیه: طبق اعلام دولت، توزیع بسته حمایتی کارمندان دولت و سبد حمایتی کالا از روز یکشنبه 11 آذر 97 آغاز شده و طی یک زمان بندی انجام می شود. البته توزیع بسته حمایتی کارمندان به صورت یکجا نخواهد بود و اداراتی که اطلاعات آنها زودتر ارائه شود، زودتر سبد حمایتی کالا دریافت می کنند. در نهایت تا اواسط ماه آینده پیش بینی می شود تمام کارمندان دولت بسته حمایتی دریافت کنند.مهم/ جزئیات کامل بسته حمایتی دولت از زبان معاون رفاهی وزیر تعاون

مشمولان بسته حمایتی دولت و سبد کالا 97 به پنج گروه تقسیم شدند:

گروه اول افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند یعنی افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی
گروه دوم بازنشستگان اعم از بازنشستگان کشوری و لشکری و سایر صندوق های بازنشستگی
گروه سوم بسته حمایتی کارمندان دولت
گروه چهارم افرادی که در دسته های بالا نیستند و تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند (سبد کالا تامین اجتماعی) یعنی کارگران، رانندگان و بازنشستگان تامین اجتماعی، اما حقوق زیر 3 میلیون تومان دریافت می کنند و حساب یارانه دارند و این بسته ها به حساب یارانه آنها واریز خواهد شد.
گروه پنجم نیز افرادی هستند که تحت پوشش هیچ کدام از این نهادها نیستند مانند اقشار روستایی و فاقد بیمه های اجتماعی که برخی بر اساس پایگاه رفاه ایرانیان شناسایی شده اند.

مرحله اول توزیع بسته حمایتی دولت از 20 آبان آغاز شد و تا کنون بسته حمایتی دولت و سبد کالا 97 به حساب آنها واریز شده است. واریز این مبلغ برای گروه دوم یعنی بازنشسته ها نیز از 23 آبان آغاز شد و از 11 آذر، یعنی پس از تعطیلی یکشنبه واریز بسته حمایتی برای کارمندان دولت با حقوق کمتر از 3 میلیون تومان آغاز خواهد شد. پس از آن گروه چهارم که تحت پوشش سازمان تامین اجتماع هستند، سبد کالای 97 و بسته حمایتی کارگران را دریافت می کنند که انتظار داریم تا 20 آذر این 4 مرحله به پایان برسد. از 20 آذر برای افراد گروه پنجم که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند توزیع بسته حمایتی انجام خواهد شد. برای این گروه اگر یارانه بگیرند روی حساب یارانه آنها سبد کالا 97 واریز خواهد شد و اگر یارانه دریافت نمی کنند نیز فراخوان خواهیم زد تا افراد با مراجعه به سازمان بهزیستی و کمیته امداد فرم هایی را تکمیل کنند و امکان دریافت بسته حمایتی دولت را پیدا کنند.

بر اساس این برنامه زمان بندی شهروندان صبر کنند تا زمان واریز بسته حمایتی آنها فرا برسد و به پیامک ها و شماره هایی که تحت عنوان شماره پیامک بسته حمایتی دولت معرفی می شود توجه نکنند و فعلا تا زمان فراخوان به ادارات مراجعه نکنند. این زمان حدودا از 20 آذر خواهد بود.

فیلم/نحوه توزیع بسته حمایتی دولت


دستورالعمل جدید توزیع بسته حمایتی دولت/ هر نفر چقدر می گیرد؟
بر اساس دستورالعمل جدید بسته حمایتی دولت، میزان واریزی به کارت سبد کالا برای هر خانوار مشخص شد. جزئیات این دستورالعمل را از اینجا دنبال کنید.


آخرین اخبار طرح بسته حمایتی دولت 97 / فیلماخبار قبلی توزیع بسته حمایتی دولت


مراقب کلاهبرداران باشید!
از آنجایی که دولت هنوز جزئیات کامل پرداخت بسته حمایتی را اطلاع رسانی نکرده و مشخص نیست کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی و دولت نیستند چگونه باید این بسته حمایتی را دریافت کنند، عده ای در قالب استعلام بسته حمایتی دولت و استعلام سبد کالا شروع به سود جویی و کلاهبرداری کرده اند. به درخواست ها برای ارسال اطلاعات از منابع غیر رسمی توجه نکنید و اخبار تکمیلی را از همین طریق دنبال کنید.
اینجا بیشتر بخوانید:

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با هشدار نسبت به اقدامات کلاهیرداران گفت: با توجه به اینکه شهروندان مشمول بسته حمایتی دولت برای اطلاع از مشمول بودن خود باید کد ملی خود را به شماره 500499 پیامک کنند، ممکن است برخی از سودجویان بخواهند اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند.

وی ادامه داد: ممکن است کلاهبرداران با اخذ اطلاعاتی شخصی و مالی شهروندان اقدام به سوءاستفاده و کلاهبرداری از آنان کنند که لازم است در این خصوص شهروندان هوشیار بوده و اطلاعات خود را تنها از سامانه 500499 استعلام کرده و به هیچ عنوان از افراد غریبه و کسانی که شناختی از آنان ندارند برای این کار کمک نگیرند.


اگر بسته حمایتی دولت را نگرفته اید به سایت سازمان بهزیستی بروید
سرپرست سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد کسانی که بسته حمایتی دولت را دریافت نکرده اند برای پیگیری سبد کالا به سایت سازمان بهزیستی مراجعه کنند. با این وجود به نظر می رسد پیش بینی های لازم صورت نگرفته و این سایت با مراجعه هموطنان در اکثر اوقات از دسترس خارج می شود و تا این لحظه ساز و کاری برای آن در نظر گرفته نشده است. آن طور که معاون رفاهی وزارت تعاون گفته این ثبت نام احتمالا حضوری و از تاریخ 20 آذر خواهد بود.

برای ورود به سایت سازمان بهزیستی کلیک کنید


نحوه اطلاع از بسته حمایتی دولت
توضیحات معاون رفاهی وزیر تعاون در خصوص نحوه اطلاع از مشمول بودن بسته حمایتی دولت و ماجرای شماره پیامک 5000499 و سامانه پیامکی وزارت رفاه (vezarat refah) به این شرح است که در ویدئو آمده است:


برای مشاهده شماره پیامک سبد کالا اینجا کلیک کنید


بسته حمایتی دولت نقدی است یا کالایی؟
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه ای اعلام کرد که مرحله اول توزیع بسته حمایتی دولت به صورت نقدی پرداخت خواهد شد و در مراحل بعدی به صورت کالایی خواهد بود. او همچنین در خصوص تعداد بسته ها هم گفته که این مساله به میزان مورد نیاز ادامه خواهد داشت تا شرایط بهبود یابد.


آخرین اخبار بسته حمایتی دولت
بسته حمایتی دولت (بسته حمایتی کارگران)

در مجموع این بسته‌ حمایتی به این شکل هستند:
1- بسته حمایتی عمومی که شامل حال همه مردم است و شامل 25 قلم کالای اساسی است که با دلار 4200 تومانی در سطح بازار توزیع می شود.
2- بسته حمایتی دولت از اقشار کم درآمد که این بسته به پنج دهک پایین تعلق می‌گیرد.
3- بسته حمایتی کارمندان دولت
4- بسته حمایتی پیمانکاران
5- بسته حمایتی تولیدکنندگانمبلغ بسته حمایتی چقدر است؟
فخریان رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه از ۱۹ آبان ماه کارت‌های اعتباری شارژ شدند، گفت: بر این اساس ۳ میلیون سرپرست خانوار تحت پوشش می‌توانند از این کارت‌های شارژ شده استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کارت‌ها بر اساس تعداد اعضای خانوار شارژ می‌شود تاکید کرد: خانوار یک نفر۱۰۰ هزار تومان، ۲ نفر ۱۵۰ هزار تومان، ۳ نفر ۲۰۰هزار تومان، چهار نفر ۲۵۰هزار تومان و ۵ نفر به بالا ۳۰۰هزار تومان شارژ می‌شود.

به علاوه با اجرایی شدن مرحله اول شارژ کارت‌های عوض کمیته امداد و بهزیستی در قدم بعدی دولت قرار است سیاست جبرانی کارکنان دولت را با واریز ۲۰۰ هزار تومان به حساب حقوق این افراد از ۲۱ آن ماه به صورت مرحله‌ای آغاز کند.


نحوه استعلام سبد کالا 97 (بسته حمایتی دولت 97)
در حالی که در اخبار آمده بود سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک (sms) بسته حمایتی دولت 5000499 ارسال کنند، وزارت رفاه این مساله را تکذیب کرده است. 
 
مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز (یکشنبه) اعلام کرد: هرگونه اطلاع رسانی درباره این طرح تنها توسط این مرکز انجام خواهد شد، بنابراین شهروندان به پیامک های فاقد اعتبار پاسخ ندهند و شماره کارت و رمز دوم خود را در پاسخ به هیچ پیامکی اعلام نکنند.

این مرکز تاکید کرده است: برخی سامانه های پیامکی اعلام شده از جمله شماره 5000499 هیچ ارتباطی به طرح حمایت دولت از اقشار کم درآمد ندارد. شهروندان هرگونه اطلاع رسانی را فقط از طریق این مرکز یا پیامک VEZART-REFAH دنبال کنند.

این در حالی است که در ادوار گذشته شماره پیامک 5000499 به عنوان شماره پیامک بسته حمایتی و پیگیری سبد کالا معرفی شده بود و بروز این مشکل مهر تایید دیگری بر بی کفایتی و سوء مدیریت دولتی ها خصوصا در وزارت تعاون است.


اولین مرحله طرح بسته حمایتی دولت
مطابق تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره102568/ت 55855 ه مورخ 97/08/05 اولین مرحله اجرای «طرح حمایت غذایی از اقشار کم‌ درآمد جامعه»، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تاریخ دوشنبه 21 آبان ماه 1397 عملیاتی شده است. جزئیات مرحله اول این طرح به شرح زیر اعلام می شود :

1- مرحله اول این طرح شامل مددجویان و مشمولین کمیته امداد امام خمینی (ره)  و سازمان بهزیستی کشور است؛  دراین طرح  به ازای هر خانوار و بر حسب بعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان، کارت یارانه سرپرست خانوار شارژ خواهد شد. این خانوارها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، اقدام به خرید اقلام متنوع مواد غذایی مورد نیاز خود نمایند.

2- کالاهای هدف این طرح شامل مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی موردنیاز خانوارها ست  که سرپرستان خانوار با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، می‌توانند اقدام به خرید این کالاها نمایند.

3- بر این اساس فهرست فروشگاه های طرف قرارداد طرح عبارتند از : فروشگاه رفاه، فروشگاه اتکا، فروشگاه افق کوروش، فروشگاه هفت، فروشگاه امکان، فروشگاه اسکاد، فروشگاه فرهنگیان، فروشگاه جانبو، تعاونی مصرف محلی، تعاونی روستایی کشور.

در مرحله اول اجرای  این طرح از طریق فروشگاههای زنجیره ای در سراسر کشور اقدام شده است تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالای ارائه شده به مشمولین نیز تضمین شده باشد.

آخرین اخبار بسته حمایتی دولت
بسته حمایتی کارمندان دولت

توزیع بسته حمایتی 200 هزار تومانی کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) میانگین ارزش سبد حمایتی برای خانواده‌های تحت پوشش این کمیته را 200 هزار تومان اعلام کرد.پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در نشست خبری با اشاره به جزئیات توزیع بسته مواد غذایی به نیازمندان، اظهار داشت: دو میلیون و ۷۰ هزار خانواده تحت پوشش مستمری بگیر و پشت نوبتی در کمیته امداد حمایت هستند و این افراد مشمول دریافت بسته حمایتی می شوند که بخشی از این افراد بسته‌های حمایتی خود را دریافت کرده‌اند.

برای حل مشکل کارت سبد کالا چه باید کرد؟
آن دسته از مشمولین کمیته امداد و بهزیستی که به هر دلیل کارت سبد کالای آنها غیرفعال است و یا امکان استفاده از آن را ندارند می توانند با سامانه اطلاع رسانی خدمات حمایتی نظام جمهوری اسلامی ایران به شماره 0216369 تماس بگیرند و داخلی 3 را بزنند تا مشکل آنها حل شود.


جزئیات بسته حمایتی کارمندان دولت
شریعتمداری با بیان اینکه در قدم دوم یک برنامه داریم که به‌زودی همراه با حقوق این ماه یا زودتر توسط دولت یا وزارت اقتصاد اجرایی می‌شود, افزود: این برنامه شامل پرداخت به کارمندان دولت در بخش‌های مختلف است که به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سایر گروه‌های با درآمد کمتر که جزو اقشار حمایت شده تحت پوشش نهادها نیستند، گروه سوم‌اند که طرح مربوط به آنها دو هفته بعد از اجرای طرح در دور اول، اجرا می‌شود.

بنابر گزارش ها، واریز بسته حمایتی 200 هزار تومانی به حساب یارانه کارمندان دولت انجام شده و مرحله سوم یعنی واریز به حساب افراد با حقوق زیر سه میلیون و غیرکارمند در دست انجام است.


چگونه بفهمیم به کارت یارانه مشمولان بسته حمایتی و سبد کالا پول واریز شده است؟
اگر مشمولان سبد حمایتی دولت، سامانه پیامکی یارانه خود را فعال کرده باشند، طبیعتا با واریز مبلغ بسته حمایتی مطلع خواهند شد. با این وجود به دلیل حجم بالای مشمولان سبد حمایتی دولت، برای برخی از متقاضیان پیامک ارسال نشده است. بر این اساس، افرادی که پیامک دریافت نکرده اند باید به یکی از فروشگاه‌هایی که مشخص شده مراجعه کنند و متصدیان فروشگاه امکان بررسی واریز یا عدم واریز مبلغ بسته حمایتی به کارت یارانه را دارند.


تکلیف کسانی که کارمند نیستند چه می‌شود؟
از زمانی که بسته حمایتی دولت مطرح شده است، دو دسته از افراد یعنی کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و کارمندان دولت، تکلیفشان مشخص شد اما سایر اقشار بلاتکلیف ماندند. همین وضعیت باعث سردرگمی اقشار دیگر شد و با توجه به اینکه شماره sms سبد کالای جدید هم با اختلال همراه است هنوز وضعیت مشخص نشده است. پیگیری های خبرنگار ما از نهادهای مسئول حاکی از آن است که دولت به دنبال تعبیه راهکار جدید برای پوشش همه افراد با درآمد زیر 3 میلیون تومان است و تا انتشار اطلاعیه جدید در این خصوص باید صبر کرد. با این وجود دولت به حساب یارانه برخی از مشمولان بسته حمایتی مبالغی را واریز کرده است.


آخرین اخبار بسته حمایتی دولت 97
بلاتکلیفی مشمولان بسته حمایتی دولت و سبد کالا


منبع تامین مالی بسته حمایتی دولت و سبد کالا کجاست؟
آن طور که رییس سازمان مدیریت و برنامه اعلام کرده، از آنجایی که خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها توسط دولت و به صورت یارانه ای در اختیار آنها قرار می گیرد، بخشی از ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی برای تامین منبع مالی بسته حمایتی دولت و سبد کالا در سال ۹۷ در نظر گرفته شده است. از مرحله دوم بسته های حمایتی دولت به صورت کالایی عرضه خواهند شد.


مهمترین اخبار بسته حمایتی دولت و کمیته امداد برای کارمندان اعم از بسته غذایی، فوق العاده جبرانی و بسته نقدی و سبد کالایی از طریق همین خبر به صورت لحظه ای به اطلاع شما خواهد رسید.

تکمیل می شود...

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
1
1
ممنون از اطلاع رسانی خوب
ناشناس
United States
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
1
10
هزینه ها دو برابر شده اونوقت میخان با 100 تومن جبران کنن
خدا مراد
-
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
4
6
آیا شامل هنرمندان هم می شود؟
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
هر کی کارت یارانه داشته باشه براش میریزن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
1
1
لایک
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
5
سلام چرا بسته حمایتی دولت شامل ما نشده ما که هیچ در آمدی نداریم قشر بسیار ضعیفی هستیم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
حساب کتاب که نداره کارای دولت. مثل اینکه شروع کرده برای یه سریا داره میریزه. اگه خوش شانس باشید و کارت یارانه داشته باشید برای شما هم میریزه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
4
سلام چرا بسته حمایتی دولت به ماتعلق نگرفته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
3
باسلام بنده که به علت بیماری بیکار هستم با یک پسر 12ساله، چرا سبد کالا به من تعلق نمی گیرد؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
5
خوب ولی دیر وکم باید زوتر انجام میشود
جانباز
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
5
چرا جواب اس مس ارسالی که شامل دریافت میشیم یا نه
کسی است جوابمون بده
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
3
سلام.خانوار ضعیف دارن له میشن دولتی ها که دارن فکر مردم ضعیف باشید
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
از ماست که بر ماست برادر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
0
ممنون از خبر خوبتون
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
2
خاک بر سر کسایی که از مردم نیازمند هم میخان کلاهبرداری کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
5
خاک بر سر کسایی که از مردم نیازمند هم میخان کلاهبرداری کنن
محمود شهباری کندری
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
0
باسلام..تکلیف امثال ما که هیچگونه منبع درامد غیراز یارانه میباشیم چیست؟؟ اینجانب نه کارمندم نه بازاری نه شغل آزاد.. ما دهک چندیم؟؟؟؟؟ باتشکر. محمود شهبازی کندری شهرستان لردگان
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
یه سری برید فروشگاه اتکا بگید کارتتون رو چک کنن شاید ریخته باشن براتون
عبدالغنی سالار زهی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۶
0
1
ببخشید من یک کار کر کم درآمدی هستم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
انشا الله اواخر آذر . منم مثل توام
امید
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
0
3
بقیه مردم فعلا بشینن سماق سق بزن،تا شایددولت بفکر ما هم،بیفته!!!
مرمری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
1
0
پس ما چی شوهر من کارگر شهرداریه 6 ماهه حقوق نگرفته 6 ماهه مرغ و گوشت نخریدیم همش به فکر کارمندا هستین
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
وزارت تعاون گفته اواخر آذر برای کسایی که جزو دسته بندی ها نبودن فراخوان میزنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
1
1
مدیریت دولت فاجعه س. اون از سبد کالایی که قبلا دادن و مردم رو تحقیر کردن و اینم از بسته حمایتی دولت که خودشم نمیدونه میخاد چکار کنه
دولت پیرمردهای ...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
0
1
آیا کارمندی که سرپرست نیست مشمول سبد کالا میشود
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
فقط به سرپرستان خانوار تعلق می گیره
سبحانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
0
1
ما که چند ساله یارانمون قطع شده نه خونه داشتیم نه ماشین نه سرمایه کلی هم بدهکاری داریم بخدا معلوم نیست معیارشون چیه چشماشونو می بندنو یه عده رو حذف می کنن الانم که این سبد حمایتی معلوم نیست به ما که نه دولتی هستیم نه بیمه داریم ونه یارانه تعلق می گیره با نه. مدیریت این کشور دست چه ادمهایی افتاده که مردمو به این روز انداختن
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
این دولت یه چیزه به این سادگی رو نمیتونه مدیریت کنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
1
1
سلام چرا بسته حمایتی به ما که هیچ در آمدی نداریم و درآمدمان یک تومان هم نیست تعلق نگرفت
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
هنوز به همه ندادن. فعلا به کمیته امداد و بازنشستگان کشوری و کارمندان دولت دادن. بقیه از هفته بعد. داخل خبر گفته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
0
0
با سلا م من مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم با حقوق 400 هزار تومان ولی این بسته حمایتی تعلق نگرفته ممنون میشم بررسی کنید
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
افراد تحت پوشش تامین اجتماعی رو از هفته بعد قراره بریزن.
peni
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
سلام. زن پدر من که همه اموالمون رو بالا کشیده بیش از 2 سوم حقوق مستمری پدرم رو میگیره (حدود نهصد)، الان ما 2 تا بچه بدون اینده موندیم معطل همین 400 تومن که اونم یا اشتباهی میریزن حساب زن بابا و یا اشتباه میکنن یه ماه میپره و ما چند ماه یبار این حقوق رو هم نداریم. سر کار هم میرفتم حقوقم و حق بیمه رو کارفرما کشیدن بالا فقط مستمریم میرفت جیب زن بابا. واقعا دیگه نمیکشم . موندیم معطل همین مستمری ناچیز که اونم حقمونه . اگه پدر بیچاره من ماه به ماه جیب تامین اجتماعی رو پر نمیکرد همینم نبود. اگه پدر بیچاره من یه ماه تاخیر داشت تامین ازش جریمه میگرفت اما همینا یا حقوق رو جابجا میکنن یا اشتباه میریزن جریمه شونو به ما نمیدن... پدرم بود ما توی نازو نعمت بودیم الان باید زیر یه سقف نمور معطل چندرغاز باشیم چون به لطف بی قانونی و قوانین غلط با کلک زدن به یه بچه و گرفتن اثر انگشت و دستکاری تاریخ یه زن کلاهبردار شد صاحب حق ما. حتما سبد کالا هم بهش تعلق میگیره به عنوان تقدیر و تشکر از دستاوردهای نان دزدی
آبکاری فر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
1
2
من بیکارم متاهل هستم زن و بچه دارم پدرومادرپیردارم کارگزاران یه ماهکارگیرم میان چهاردنبال کارم نه یارانه دارم نه خونه دارم قرض وبدهکاری یه طرف دارم دیونه میشم چراسبدکالا به مانمیدن یارانه من چراقطعه بیان زندگی ماراببینین ،اصلا نظرات مارامیبینین،ای خداتوبخون توکامل ارتحال پرور من خبرداری،،،،،،
آبکاری فر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
0
2
من بیکارم متاهل هستم زن و بچه دارم پدرومادرپیردارم کارگرازادم یه ماه کارگیرم میان چهارماه دنبال کارم یارانه ندارم خونه ندارم قرضوبدهکاری یه طرف دارم دیونه میشم چراسبدکالا به مانمیدن یارانه من چراقطعه بیان زندگی ماراببینین ،اصلا نظرات مارامیبینین،ای خداتوبخون توکامل ازحال من خبرداری،،،،،،
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
0
0
آخه بسته حمایتی میخواد تا چند روز ببردمون پس بقیه روزها رو چه خاکی به سر بریزیم
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
والا همینو بگو
شایان
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۵
0
0
ما.
خونه.نداریم.مستاجریم.بیکارم.بدون.ریالی.درامد.کمیته.وبهزیستی.هم.ماروقبول.نمی.کنه.ازخدا.می.خوام.مسئولین.هم.مثل.من.شرمنده.خانواده.شان.بشن.ماهم.مخلوق.خدایییم.چرا.ذره.ذره.مارو.می.کشین.یه.دفعه.تیرخلاص.بزنین.راحت.بشیم.هرکی.حق.من.وخانواده.ام.رو.می.خوره.بچه.اش.سرطان.بگیره.انشاالاه.کسی.که.سیره.احساس.میکنه.همه.سیرن.بترسین.ازخدا.اونایی.که.باحقوقهای.نجومی.حال.می.کنن.اه.مافقیر.فقرا.دامنتون.روخواهدچسبید
ناصر سخری
United States
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
0
نمی دانیم اسممون نیست زیر نظر شرکت پیمانکاری شهرداری هستم ودارای حقوق زیر دومیلیون و دارای بیمه تامین اجتماعی
لطفا بررسی کنید
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
من جزو گروه سوم هستم چرا برای من واریز نکردند من در بیمارستان کار میکنم مگه ما جزو امار نیستیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
سلام چرا من که یه زن مریض با یه شوهر مریض با دو بچه شیر خار نه سبد کالا نه سهام عدالت نه همین بسته حمایتی دریافت کنم چرا مستجر هم هستم بچه یتیم هستم مریض بد هم دارم آخه به کی بگم چرا کی به فریاد ما میرسه
کمال رادپوری
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
آقای شریعتمداری من استان خود بوشهر را مثال می زنمد بیش از 80 درصد افراد تحت پوشش کمیته امداد مستحق دریافت کمک نیستند این افراد درآمدشان در سال حداقل 50 میلیون تومان از طریق فروش خرما. جو و گندم و زمین های وسیع کشاورزی می باشد این افراد در ادوار گذشته بواسه های مختلف و قوم گرایی در این نهاد ثبت نام شده اند بیایید فکری اساسی کنید این همه پول بیت المال را هدر ندهید گداپروی بس است بیایید عاقلانه تصمیم بگیرید به ناحق چیزی را به دیگران واگذار نکنید حداقل 1 درصد مانن امام علی ( ع ) رفتار کنید
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
سلام از کجا میشه فهمید بسته بهمون تعلق میگیره یا نه من یه کارگر معمولی هستم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
سلام ببخشید پس سبد کالای کارگران راکی پرداخت میکنید.