راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۰۰:۲۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 09
کد خبر: ۱۱۶۷
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
بسته حمایتی دولت
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از واریز دو بسته حمایتی به حساب کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی به ارزش 600 هزار تومان تا پایان سال خبر داد.
به گزارش راهبرد معاصر؛ محمدحسن زدا،‌ معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی درباره بسته حمایتی دولت به بازنشستگان و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر درگیر طرح بسته غذایی برای افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستیم. 

وی افزود: پیشنهادهای مختلفی درباره توزیع بسته غذایی مطرح شده بود که یکی از آنها این بود که اسامی افراد مشمول بسته غذایی را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال کنیم و از آن طریق اقدامات لازم انجام شود و پیشنهاد دیگر این بود که سازمان تأمین اجتماعی این موضوع را پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهد و درنهایت نیز قرار شد سازمان تأمین اجتماعی به افراد واجد شرایط و تحت پوشش خود بسته حمایتی غذایی را اختصاص دهد. 

*مشمولان سبد کالا 97 در تامین اجتماعی شناسایی شدند

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 600 هزار بازنشسته،‌ از کارافتاده و بازماندگانی که دریافتی آنها زیر 3 میلیون تومان باشد، شناسایی شده‌ است و در مرحله اول 200 هزار تومان نقدی به حسابشان واریز می‌شود و در مرحله بعدی نیز احتمالا به آنها کالا تعلق می‌گیرد. 

*کالایی را تحمیل نمی‌کنیم

وی افزود: پیشنهادهایی داده شده تا با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مذاکره‌ کنیم و سبدی از کالاهای متنوع را شناسایی کنیم تا بازنشستگان و افرادی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند اختیار داشته باشند و بتوانند کالاهایی که نیاز دارند را انتخاب کنند به عنوان مثال 30 قلم کالا وجود داشته باشد و این افراد بتوانند هر کدام را که نیاز زندگی‌شان است تهیه کنند و کالایی را تحمیل نکنیم. 

زدا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در چه زمانی این مبلغ پرداخت می‌شود، گفت: با توجه به اینکه سیستم پرداختی سازمان تامین اجتماعی در ماه یکبار است احتمالا با حقوق پرداخت خواهد شد. 

*بیمه شدگانی که زیر 3 میلیون دریافتی دارند بسته غذایی می‌گیرند

وی بیان داشت: گروه دومی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی هستند که درآمد آنها زیر 3 میلیون تومان است این افراد شناسایی شدند و به هر خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد. 

*به هرخانواده یک بسته غذایی داده می‌شود

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر در یک خانواده دو شاغل وجود داشته باشد که هر کدام زیر 3 میلیون تومان درآمد دارند و در مجموع درآمدشان به بیش از 3 میلیون تومان می‌رسد آنها نیز مشمول دریافت این بسته غذایی می‌شوند یا خیر، گفت: بنا بر این است که هر خانواده یک بسته بگیرد و درآمدها جمع زده نمی‌شود اگر یک مستمری‌بگیر زیر 3 میلیون تومان درآمد داشته باشد و اعضای خانواده‌اش نیز شاغل باشند به آن خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد. 

وی گفت: مقرر شده هر خانواده تا پایان سال600 هزار تومان بسته حمایتی دریافت کند که 3 تا 200 هزار تومان می‌شود، برای سال بعد نیز باید هیات دولت و رئیس جمهور تصمیم بگیرد. 

زدا در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه منابع این پول چطور تامین می‌شود  گفت: این بودجه از محل افزایش نرخ ارز تامین شده است و نقدا قرار است به سازمان پرداخت شود و جزو دیون این سازمان محسوب نمی‌شود و اگر نقد نبود سازمان امکان پرداخت آن را نداشت. 

وی درباره زمان پرداخت قطعی آن نیز گفت: منتظر نظرات مقامات در این خصوص هستیم. 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی افزود: در زمان مرحوم نوربخش بحث‌ها و پیشنهادهای زیادی درخصوص نحوه توزیع بسته غذایی صورت گرفت تا بتوانیم میزان ریالی این بسته را از 200 هزار تومان افزایش دهیم که امیدواریم پیشنهادات در این خصوص مجددا بررسی شود. 

* افرادی که بسته دریافت نمی کنند به سایت های اعلامی مراجعه کنند

وی گفت: ما در حال حاضر حساب هدفمندی بیمه‌شدگان را داریم و کسانی که تحت هر شرایطی استحقاق دریافت این بسته را داشتند ولی دریافت نکرده‌اند می‌توانند در مرحله بعد به سایت‌هایی که اعلام خواهد شد مراجعه کنند و اعتراض خود را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد. 

زدا با اشاره به اینکه این اقدام کار بسیار بزرگی است و می‌توانم با اطمینان خاطر بگویم که قطعاً مشکلی نخواهیم داشت گفت: تامین اجتماعی مرد کارهای بزرگ است و در حال حاضر ما سیستمی کاملا پیشرفته و کامل داریم. 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان، ازکار افتادگان، بازماندگان، مستمری‌بگیران و بیمه شدگانی که درآمد کمتر از 3 میلیون تومان دارند مشمول دریافت بسته غذایی 200 هزار تومانی می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۱
در انتظار بررسی: ۲۳
غیر قابل انتشار: ۹
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
3
یا سلام. نظر بنده که البته میدونم 90 درصد مردم هم با من موافق هستند اینه که به جای بسته غذایی معادل مبلغ اون بسته به مشمولین تعلق بگیره تا مردم بتونن مواد غذایی رو که مد نظرشون هست خریداری کنن. بسته غذایی یه جور تحمیل به مردمه اگه نعادل مبلغ داده بشه مردم دستشون تو تهیه مواد غذایی بازتره.
شاید بگید با پولش ممکنه چیز دیگری غیر از مواد غذایی تهیه کنن ولی من میگم نه چون به هر حال مردم برای زنده موندن باید مواد غذایی تهیه کنن. پس مطمینا با پولش مواد غذایی نهیه می کنن.
لطفا در موردش تآمل بفرمایید. با تشکر کارگر
پاسخ ها
جهان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
اگرپولش را بدهند همه چیز شفاف میشود و نمتوانند از توش بخورند . اینها میخواهند مثلا 170 هزار تومان بدهند به ی فروشگاه , ولی 200 هزار تومان جنس بردارند . فروشگاه هم سود بکنه ,دولت هم . از هر نفر سی تومان _مثلا _ جمع بشه ببین چقدر میشه ؟
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
1
5
اگه میشه فقط پول ب ما بدین ت گرونی پول بیشتر احتیاجه تا کالا شاید خوانواده هایی احتیاج مالی داشته باشن تا کالا...
داوودمرادی
United Arab Emirates
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
6
من حقوقم زیرسه میلیون است امااصلاسبدکالادریافت نکرده ام لطفامسئولین رسیدگی کنند
قیمت تیموری ازکرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
3
2
سلام من قیمت تیموری که شوهرم ب رحمت خدارفته مستمربگیرهستم که زیر۱۲۰۰۰۰۰یک میلیون دویست هزارتومان میگیرم که ب هیچی توزندگیم نمیرسم پسری دارم که فلج شده ب علت بیماری منژیت مغزی افتاده گوشه خانه نمیتونم بهش رسیدگی کنم توروخدا برای خودم وپسرفلجم کاری کنید ممنونم توروخداتحقیق کنیدکرمانشاه خیابان تنگه کنشت کوچه آخربریدگی دوم کوچه دویست ویک ممنون
افسانه بزی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
2
11
سلام شوهرم کارگر هستش بیمه تامین اجتماعی هست چرا سبد کالا به ما تعلق نمیگیره به دادمابرسید
بهرام خوشنودی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
12
باسلام مثل این که وضع کارگران از کارمندان دولت بهتر است که 200000تومان آنها بصورت نقد میگیرند وکارگران باید سبدکالا بگیرند آن هم تاریخش مشخص نیست تورا به خدا از این همه تبعیض دست برداریدیعنی چه این چه جور عدالتی میباشد دیگر
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
1
سلام اخه این چه وضعیه برا مردم بدبخت یعنی تومملکت ما ی کارمند که سرماه ی حقوق ثابت داره بایدنسبت به ی کارگر بدبخت در اولویت باشه؟ کارگرها انگار ازنظر دولت انگار به چشم نمیان. ی فکری هم به حال مابیچاره ها بکنین
محمودخسروی
-
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
ماداریم جان های اخررامیدیم کی میخوان این بسته رابدن وقتی مردیم بااین یک ملیون دویست چکارکنیم اتوبوس واحد شده دوبرابر نامردهای بی همه چیز ما چه گناهی مرتکب شدیم که باید ریزه ریزه اب بشیم اون نامرد نوبخت دورغگو فقط وحده میده شکم ما سیر نمیشه فقط دورغ حاکمان دورغگو ودوزد چه گناهی ماکردیم باحقوق یک ملیون دویستو سیزده هزارتومان چکارکنیم بی وجدانهاوجدان ندارید اگرداشتید به فکر ملت بودید نه شرف دارید نه انسان هستید امیدوارم که ریشتون سوخته بشه پدرسوختهای دوزد تمام اجناسو گران کردید که ارزوی مرگ راازخداداریم
عباس نوروزی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
سلام من کارگرساختمان هستم والان دوسال کارندارم درامدم ماهی ۵۰ تومانم نمیشود اماتابه حال هیچ بسته حمایتی دریافت نکردم بیمه تامین اجتمایی هم هستم
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
سلام خسته نباشید کی واریز میشه این بسته ها
سید حمید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
من بیمه کشاورزی‌هسنم تاالان هیچ چیزی دریافت‌نکردیم ایا به کارگران تعلق میگیرد،اگردولت نقدی پرداخت کند خیلی بهتر چون دیگه لازم نیست بری توصف برای سبدکالا،،،تشکر
سلام من خادمی هستم از بندرعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
0
من مستمر بگیر هستم که شوهرم فوت کردن و حقوقم زیر سه میلیون هست وسبد کالا حمایتی تعلق نگرفته
اوا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
0
0
سلام لطفا توجهی هم به کسانی داشته باشید که فقیر هستند وتحت هیچ سازمان حمایتی نیستند هیچ بیمه ای هم ندارند که حقوقشون مشخص کنه مثل دست فروشها و کارگران روز مزد و....
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
ما کارگر هستيم ماهى 1350000تومان هست سبد کالا شامل ما نشد ترا خدا پيگيرى کنيد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
0
0
من کارگر هستم وتا حالا هیچ سبد کالای نگرفتم باید چکار کنم
کارگر تامین اجتماعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
زمان تخصیص بسته حمایتی دولت برای کارگران تامین اجتماعی که حقوق وزارت کار دریافت میکنند هنوز اعلام نشده یا ما شامل نشدیم؟؟!!!!
زهرا آقاطیب من با مادرم زندگی می کنم واز او مراقبت می کنم وبیکار هم هستم به من تعلق می گیرد یا خیر با تشکر از شما
Netherlands
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
2
سلام. خسته نباشید به نظر منهم نقدی باشه بهتره تا بر اساس مبلغ پرداختی کالا ی مورد نیاز خریداری شود .
كارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
باسلام بايد اول به سران مملكت سبد حمايتي بدن اگه موند به كارگران نجيب وزحمتكش ما هم حواله ميكنيم خداوندرحمان خودش ناظرهمه چيزوهمه كس هست والسلام
عین الله علی پور دمیرچی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
بنده یه کارگر ساختمانی هستم که هیچ وقت ماهی یک میلیون هم درامدی ندارم نمیدونم چرا بسته حمایتی به بنده تعلق نگرفته نمیدونم به کجا اعتراض بکنم خواهشا رسیدگی بکنید
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
باسلام واحترام گروهی از مردم عزیز هستن .تحت حمایت هیچ نوع ارگان واداره ای نمی باشند کارگر ودرامدی هم ندارند. یعنی اقشاری نامشخص هستن تکلیف انها جه میشود.