راهبرد معاصر

تاریخ انتشار: ۰۰:۲۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 09
کد خبر: ۱۰۸۳
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از جزئیات پرداخت سبد کالا به بازنشستگان و بیمه شدگان تامین اجتماعی خبر داد.
به گزارش راهبرد معاصر؛ محمدحسن زدا درباره بسته حمایت غذایی به بازنشستگان و بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در حال حاضر درگیر طرح بسته غذایی برای افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستیم. 

وی افزود: پیشنهادهای مختلفی درباره توزیع بسته غذایی مطرح شده بود که یکی از آنها این بود که اسامی افراد مشمول بسته غذایی را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال کنیم و از آن طریق اقدامات لازم انجام شود و پیشنهاد دیگر این بود که سازمان تامین اجتماعی این موضوع را پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهد و درنهایت نیز قرار شد سازمان تامین اجتماعی به افراد واجد شرایط و تحت پوشش خود بسته حمایتی غذایی را اختصاص دهد. 


مشمولان طرح بسته غذایی در تأمین اجتماعی شناسایی شدند

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 600 هزار بازنشسته،‌ از کارافتاده و بازماندگانی که دریافتی آنها زیر 3 میلیون تومان باشد، شناسایی شده‌ است و در مرحله اول 200 هزار تومان نقدی به حسابشان واریز می‌شود و در مرحله بعدی نیز احتمالا به آنها کالا تعلق می‌گیرد. 

کالایی را تحمیل نمی‌کنیم

وی افزود: پیشنهادهایی داده شده تا با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مذاکره‌ کنیم و سبدی از کالاهای متنوع را شناسایی کنیم تا بازنشستگان و افرادی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند اختیار داشته باشند و بتوانند کالاهایی که نیاز دارند را انتخاب کنند به عنوان مثال 30 قلم کالا وجود داشته باشد و این افراد بتوانند هر کدام را که نیاز زندگی‌شان است تهیه کنند و کالایی را تحمیل نکنیم. 

زدا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در چه زمانی این مبلغ پرداخت می‌شود، گفت: با توجه به اینکه سیستم پرداختی سازمان تامین اجتماعی در ماه یکبار است احتمالا با حقوق پرداخت خواهد شد. 

بیمه شدگانی که زیر 3 میلیون دریافتی دارند بسته غذایی می‌گیرند

وی بیان داشت: گروه دومی که مشمول این بسته غذایی می‌شوند بیمه شدگان شاغل سازمان تامین اجتماعی هستند که درآمد آنها زیر 3 میلیون تومان است این افراد شناسایی شدند و به هر خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد. 

به هرخانواده یک بسته غذایی داده می‌شود

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر در یک خانواده دو شاغل وجود داشته باشد که هر کدام زیر 3 میلیون تومان درآمد دارند و در مجموع درآمدشان به بیش از 3 میلیون تومان می‌رسد آنها نیز مشمول دریافت این بسته غذایی می‌شوند یا خیر، گفت: بنا بر این است که هر خانواده یک بسته بگیرد و درآمدها جمع زده نمی‌شود اگر یک مستمری‌بگیر زیر 3 میلیون تومان درآمد داشته باشد و اعضای خانواده‌اش نیز شاغل باشند به آن خانواده یک بسته تعلق می‌گیرد. 

وی گفت: مقرر شده هر خانواده تا پایان سال600 هزار تومان بسته حمایتی دریافت کند که 3 تا 200 هزار تومان می‌شود برای سال بعد نیز باید هیات دولت و رئیس جمهور تصمیم بگیرد. 

زدا در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه منابع این پول چطور تامین می‌شود  گفت: این بودجه از محل افزایش نرخ ا رز تامین شده است و نقدا قرار است به سازمان پرداخت شود و جزو دیون این سازمان محسوب نمی‌شود و اگر نقد نبود سازمان امکان پرداخت آن را نداشت. 

وی درباره زمان پرداخت قطعی آن نیز گفت: منتظر نظرات مقامات در این خصوص هستیم. 

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی افزود: در زمان مرحوم نوربخش بحث‌ها و پیشنهادهای زیادی درخصوص نحوه توزیع بسته غذایی صورت گرفت تا بتوانیم میزان ریالی این بسته را از 200 هزار تومان افزایش دهیم که امیدواریم پیشنهادات در این خصوص مجددا بررسی شود. 

وی گفت: ما در حال حاضر حساب هدفمندی بیمه‌شدگان را داریم و کسانی که تحت هر شرایطی استحقاق دریافت این بسته را داشتند ولی دریافت نکرده‌اند می‌توانند در مرحله بعد به سایت‌هایی که اعلام خواهد شد مراجعه کنند و اعتراض خود را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد. 

زدا با اشاره به اینکه این اقدام کار بسیار بزرگی است و می‌توانم با اطمینان خاطر بگویم که قطعا مشکلی نخواهیم داشت گفت: تامین اجتماعی مرد کارهای بزرگ است و در حال حاضر ما سیستمی کاملا پیشرفته و کامل داریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۳
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
4
15
خدایا تورا گواه میگیرم ازدست این مسئولین ماکه حقوق نداریم وبیکاریم ازکجاسبد کالا بگیریم ازسال 93بیکارم وبه خاطرسن بالا ودیسک کمر عنصرمازاد درخانواده وجامعه هستم تامین اجتماعی میتونه امارکسانی روکه بیمه نیستن وبیکارن رودربیاره ولی این مسئولین بی لیاقت فقط توفکر کسانی هستن که حقوق دارن خدایا خدایا ازت مدد میخام وجواب اینارو ازطریق فرزندانشان بهشون نشون بده
رحیم علیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
1
5
بیمه شده تامین اجتماعی هستم تاالان سبدکالا گرفتم
رحیم علیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
1
4
بیمه شده تامین اجتماعی هستم سبد کالا بهم تعلق میگره...
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
0
5
احمد اقا شما از طریق امام جمعه محترم محل به ارگانهای کمک معیشت معرفی شوید انشا الا موفق باشید .
وحید
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
0
7
سلام
بنده هم بیکار هستم هم بیمه تامین اجتماعی ندارم مستاجر هم هستم آیا این بسته حمایتی ب ما هم تعلق می‌گیرد. از سال 94 تا الان بیکارم هر جا رفتم میگن سن شما بالاست 46 سالمه چطور باید زندگی کنم یکی هست جواب امثال منو بده.
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
0
3
من هنوز سب کالا نگرفتم بیمه تامین اجتماعی هستم
اکبری
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
3
چرا اینقدر راجب این سبد حرف میزنید لطفا عمل کنید یکبار تصمیم بگیرید مردم را سر کار نکذارید بنده با ماهی ۵۰۰ تومان مستمری تامین اجتماعی سبدی دریافت نکردم ومادرم ک تخت پوشش کمیته امداد میباشد سبدی دریافت نکرده است به جای اینکه مردم را علاف فروشگاها کنید مبلغ سبد کالا را به حسابشان واریز کنید شای یکنفر بخاد این پول را به زخم دیگری بزند این دلسوزی دولت برای اقشار کم در آمد نیست این عذابه که بنده هر روز برم فروشگا ه ببینم کارت مادرم شارژ شده کمک به معنای واقعی بکنید
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
5
کاش ی ذره عدالت داشتید پدرم ماهی یک میلیون ودویست حقوشه ی دختر دانشجو خودم نزدیک 27 سالمه بیکار بسته حمایتی تعلق نگرفت همه پارتی دارن میرن سر کارفقط هر چی میشه خدا عاقبتمونو ختم ب خیر کنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
2
3
بیمه شدگان تامین اجتماعی که کارگر هستند وحقوقی ندارند چرا سبد کالا نمگیرند این خیلی بی انصافی است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
0
3
کارگرای تامین اجتماعی باحقوق ۱۱۰۰ بااون کارمنددولت۲۸۰۰ تومان حقوق تو گرفتن سبد حمایتی یکسانه ولی کارمند دولت پول سبد حمایتی رو گرفته ولی گارگر چشم به راه سبد بی کفایتی دولته
حسین تیرانداز هروی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
1
0
من از کار افتادی صد در صد هستم زندکی ام را به سختی می کذارنم حقوق هم یک میایون دویست است حتی پول دعوا هایم را به سختی جور می کنم نمی دانم چکار کنم خودم هم بیمه تکمیلی حزینه بیمارستان را قبول نمی کند خلاصه نمی دانم دیکه چه بکم
ممحمدرضا سلطانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
0
0
من بیماری ام اس با سابقه 20 دارم ا درحال حاضر مشمول دریافت بیمه بیکاری هستم ماهی 1 ملیون و 111هزارتومان. می گیرم ایاا نسبت به خیلی افراد جامعه. برای دریافت سبد حمایتی سزاوارترنیستم؟
ناشنا س
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
0
0
سلام. میخوام بد ونم چر امن کارتم انقضاش تموم شد ه ونز دیک دو سال سبد کالا نگر فتم.بانکمم رفتم جواب ند ادن همش میگن سایت بسته هست.دوسال این سایت با ز نشد ه هنوز بخد ا راضی نیستم با یه کارت سبد من رو خور دن و ند ادن. تو یه اتاق زند گی می کنم.شیر اب ند ار م باید برم تو حیاط با اب سر د.حق من خور دن دار ه اونم یتیم
Anita
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
خاک تو سرتون با این بی کفایتیتون.سبد کالا بخوره تو سرتون.کارگر تامین اجتماعی هستیم.۱۲۰۰حقوق داریم.۷۰۰اجاره میدیم.هر روز هم میریم ببینیم سبد کالا را ریختن یا نه..مردم و مسخره کردید.؟از جون زن و بچه هاتون در بیاد به امید خدا
محمدبرشان
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
اینجانب مستمربگیرتامین اجتماعی مریض وباهزاران مشکل خودم وهمسرم بیمارکه ماهیانه فقط پول ی امپول یک میلیون باید بخرم ودارای چهارفرزند یکی مهندس نفت ویکی کارشناس ارشد شهرسازی که درجهان مقام دوم کسب کرده ویکی هم دانشجو ویکی هم دانش اموزباحقوق یک میلیون دویست وکلی اقساط وام چه خاکی باید به سرم بریزم وبمدت ۳۶ماه هم سابقه جبهه وجنگ نمیدونم فقط میگم ایکاش ازدست این دولت میمردیم وراحت میشدیم
نا امید
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
0
0
سلام لطفا مردم سرکارنزاریدبس کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
0
0
سلام‌ چرا‌ این‌ دولت‌ اینقدر‌ به سرمون‌ میده بابا خسته شدیم بخدا‌
یک‌ سبد کالا به مردم‌ میخواهن‌ بدن‌ هزار‌ جاه‌ باید‌ برن‌ خب بابایک‌ قانونی‌ بزارین‌ تا ملت‌اذیت‌ نشن‌