رهبری در دیدار امروز کارگران چه گفتند؟-راهبرد معاصر
بیانیه هیات دولت در خصوص حضور حماسی مردم در مراسم‌ تشییع شهدای خدمت چرا لایحه حفاظت از داده‌های شخصی در دولت تصویب شد؟ مخبر: دولت به تمام تعهدات «رئیس جمهور شهید» از جمله ساخت مسکن متعهد است محمدرضا عارف وارد رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری می‌شود؟ برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌جمهوری در انتظار نظر شورای نگهبان مسابقات پنجگانه نظامی ایران و روسیه در اصفهان برگزار شد دو نامزداحتمالی اصلاحات/شرط لاریجانی برای اعتدالیون کدخدایی: امیرعبداللهیان مرد میدان دیپلماسی بود اسامی نامزدهای هیئت رئیسه مجلس دوازدهم رئیس‌‌جمهور عراق وارد تهران شد جزئیات روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری؛ از زمان تائید صلاحیت‌ها تا اعلام اسامی نامزدها قدردانی از حضور پرشور مردم در بدرقه رئیس جمهور شهید جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس دوازدهم انتخابات ریاست‌جمهوری دوره‌ چهاردهم چه مراحلی دارد؟ برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای خدمت با حضور رهبر انقلاب

رهبری در دیدار امروز کارگران چه گفتند؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران کارگر از سراسر کشور با تحلیل شرایط اقتصاد و تحریم‌ها، وضعیت کارگران را مورد توجه قرار دادند و گفتند: بهبود حال جامعه‌ کارگری تأثیر بزرگی در بهبود حال کل جامعه دارد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 24
کد خبر: ۲۳۷۷۹۷

به گزارش راهبرد معاصر؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته کار و کارگر امروز چهارشنبه (پنجم اردیبهشت۱۴۰۳) در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسر کشور در حسینیه امام خمینی(ره) به نکات مهمی از جمله مساله کارگران، امنیت شغلی، تولید و موانع بر سر راه آن اشاره کردند(اینجا) که مهمترین بخش‌های بیانات به شرح زیر است.

* مردمی‌سازی اقتصاد

_اگر مردم وارد میدان اقتصاد شوند تولید جهش پیدا می‌کند.

_وقتی تولید جهش پیدا کند، کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و مشکلات فراوان کارگری و اقتصادی در کشور از بین می‌رود.

_یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه‌ کارگری مسأله‌ امنیت شغلی است. این کارگری که حالا با قناعت با نجابت مشغول کارش است لااقل بداند که آینده‌ شغلی‌اش تضمین شده است. امنیت شغلی از وظایف مسئولین است.

_یک نکته‌ دیگر مسأله‌ بیمه‌هاست. سیاست‌های کلّی تأمین اجتماعی که شامل کارگر و غیرکارگر می‌شوند اینها مدت‌ها پیش ابلاغ شده منتها تا حالا کارهایی که باید انجام بگیرد درست کامل انجام نشده.

* رکن جهش تولید

_رکن جهش تولید کارگر است. کارگر و کارآفرین دو همکار در خط مقدم نبرد اقتصادی هستند.

* توجه به معیشت کارگران

_بهبود حال جامعه‌ کارگری تأثیر بزرگی در بهبود حال کل جامعه دارد.

_یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه‌ کارگری مسأله‌ امنیت شغلی است. این کارگری که حالا با قناعت با نجابت مشغول کارش است لااقل بداند که آینده‌ شغلی‌اش تضمین شده است. امنیت شغلی از وظایف مسئولین است.

_یک نکته‌ دیگر مسأله‌ بیمه‌هاست. سیاست‌های کلّی تأمین اجتماعی که شامل کارگر و غیرکارگر می‌شوند اینها مدت‌ها پیش ابلاغ شده منتها تا حالا کارهایی که باید انجام بگیرد درست کامل انجام نشده.

* ضرورت تداوم روند احیای واحدهای تولیدی

_در دوره‌ای مبتلا به تعطیلی کارخانه‌های بزرگ شدیم، به همت مسئولین در این یکی دوساله خیلی از کارگاه‌های تعطیل شده راه افتاد و این کار باید ادامه پیدا کند.

* هدف تحریم‌ها چیست؟

_هدف از تحریم، در تنگنا گذاشتن ایران اسلامی است. می‌خواهند نظام اسلامی از خطوط استعماری و استکباری آنها تبعیت کند، تسلیم خواسته‌های زورمدارانه و توقعات قدرت‌طلبانه‌ آنها بشود.

_محال است تسلیم شویم.

_حالا بعضی خیرخواهانه - نظرشان خیرخواهی است ان‌شاءاللّه‌ - مدام توصیه می‌کنند که خب آقا با آمریکا مثلاً [کنار بیاییم].

_یک چیزی می‌گویم گوش کنید! توقعات آمریکا که تمامی ندارد. در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و در تدابیر کلی کشور آنها تبعیت محض می‌خواهند. نظام اسلامی محال است تسلیم چنین زورگویی بشود.

*رمزگشایی‌ از ناکارآمدی تحریم‌ها

_یک ملّت زنده، از دشمنی دشمن هم فرصت برای خودش درست می‌کند. این توصیه‌ همیشگی است. یک نمونه‌اش همین مسأله‌ تسلیحات است.

_پیشرفت‌های تسلیحاتی دشمنان را متعجب کرد، ایران در بحبوحه‌ تحریم بتواند سلاح پیشرفته آن هم با این تعداد به وجود بیاورد؟ بله می‌تواند. بیشتر از این هم می‌تواند، بهتر از این هم می‌تواند. ان‌شاء‌اللّه پیشرفته‌تر از این هم می‌تواند. فقط سلاح هم نیست، در پزشکی و سلامت با وجود همه تحریم‌ها جزو پیشتازان در منطقه و دنیا هستیم.

*جنگ غزه برای صهیونیست‌ها عایدی ندارد

_فاجعه‌ای که صهیونیست‌ها در غزه آفریدند به جایی نخواهد رسید. حالا همه دنیا دارند از فلسطین حمایت می‌کنند.

_فلسطینی دارد از خانه غصب شده خودش دفاع می‌کند، او تروریست است؟/ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار