ادامه تراژدی گورهای جمعی در غزه-راهبرد معاصر

ادامه تراژدی گورهای جمعی در غزه

وزارت بهداشت غزه از کشف ۳ گور جمعی دیگر در محوطه بیمارستان شفاء غزه خبر داد که پیکر تکه تکه ۸۰ شهید فلسطینی در آن دفن شده بود.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۳۸۳

به گزارش راهبرد معاصر، وزارت بهداشت غزه شب گذشته در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که با کشف سه گور جمعی در محوطه مجتمع پزشکی شفاء، 80 پیکر شهدای فلسطینی را شناسایی کرده و پیکر ده‌ها شهید را نیز در بخش‌های مختلف بیمارستان شناسایی کرده است.

 

در این کنفرانس مطبوعاتی که علاوه بر نمایندگان وزارت بهداشت غزه، نمایندگانی از دفاع مدنی و پزشکی قانونی نیز حضور داشتند، تاکید شده است که تاکنون بالغ بر 520 پیکر در 7 گور جمعی در بیمارستان‌های نوار غزه کشف و شناسایی شده است. این در حالی است که همچنان 10 هزار شهید فلسطینی زیر آوارها هستند و پیکر آنها هنوز یافته نشده است.

 

وزارت بهداشت غزه ضمن اعلام این موضوع تاکید کرد: پیکر تکه تکه شده شهدا را که در نتیجه زیر گرفته شدن با خودروهای زرهی دشمن صهیونیستی از بین رفته‌اند، پیدا کرده‌ایم. همچنین سرهای تعدادی از شهدا را در گور دسته جمعی موجود در محوطه بیمارستان شفاء مشاهده کرده‌ایم. معاینه ظاهری پیکرهای خارج شده از قبرهای دسته جمعی نشان می‌دهد که بیشتر این پیکرها مربوط به بیمارانی است که از دریافت مراقبت‌های پزشکی محروم مانده‌اند.

 

این بیانیه خواستار مداخله فوری سازمان‌های بین‌المللی برای حمایت از تاسیسات پزشکی در غزه و جلوگیری از ارتکاب جنایت‌های جدید شده و از این موسسات خواست تا جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه را مستند کرده و این رژیم را به علت این جنایت‌ها محاکمه نموده و آنها را مجبور به آزادی فوری کادر پزشکی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند، بنماید.

 

درحالی که حدود یک ماه از کشف گورهای جمعی در بیمارستان‌های غزه که توسط نظامیان رژیم اشغالگر برای پنهان کردن اجساد شهدای فلسطینی می‌گذرد، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه اعلام کرد که تعداد دقیق گورها و همچنین اجسادی که در آنها پنهان شده هنوز مشخص نیست و ما نیاز به اقدام فوری بین‌المللی از جمله تشکیل کمیته فوری تحقیقات بین‌المللی مستقل جهت بررسی این موضوع داریم و به نظر می‌رسد که هزاران غیرنظامی که در معرض اعدام‌های خودسرانه و فراقانونی قرار گرفته‌اند در این گورها مدفون باشند.

 

سازمان مذکور تصریح کرد که تیم‌های آن در بررسی اجساد قربانیانی که در گورهای دسته جمعی دفن شده بودند متوجه شدند بسیاری از آنها هنگام مرگ دستبند به دست داشته‌اند و همچنین شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از این افرادی که قربانی شدند مجروح و بیمار بوده‌اند. علاوه بر آن اجسادی کشف شده که بدن آنها کاملا تجزیه و برخی از اجساد نیز تکه تکه شده بودند و این اجساد متعلق به غیرنظامیانی است که زیر بولدوزرهای ارتش اسرائیل له شده‌اند و صحنه‌هایی که دیده می‌شود بسیار وحشتناک است.

 

منابع حقوق‌بشری که تیم‌های خود را برای بازرسی گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان‌های غزه اعزام کرده بودند به این نتیجه رسیدند که تعداد زیادی از شهدایی که در این گورها دفن شده‌اند عامدانه هدف حمله مستقیم نیروهای اشغالگر قرار گرفته‌اند و اجساد بسیاری از این شهدا تکه‌تکه و در داخل کیسه‌های زباله گذاشته شده بودند تا پیدا نشوند، همچنین بررسی برخی اجساد نشان داد که اشغالگران اعضای بدن آنها را سرقت کرده‌اند.

 

این در حالی است که مقامات صهیونیست، وقیحانه ارتکاب این جنایات شنیع توسط نظامیان ارتش صهیونیستی را انکار کرده و مدعی شدند که این نظامیان تنها با هدف پیدا کردن اسرای اسرائیلی، این قبرها را جستجو می‌کردند!/ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده