پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت طلا و سکه در دومین روز هفته نوسان بالایی داشت و در نهایت با کاهش قیمت به کار خود پایان داد. تلرانس قیمتی در بازار طلا ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بود و همین افت پلکانی، سکه امامی را آماده برگشت به کریدور ۴۰ میلیونی کرد.
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۴۹۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ قیمت طلا و سکه طی دو روز اخیر در سرازیری کاهش قیمت قرار گرفته و با ریزش دلار همراهی می‌کند. همگرایی بازار فلز زرد با دلار قیمت سکه بهار را در روز یکشنبه آماده برگشت به کانال ۴۰ میلیونی کرده است. 

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند با وجود اینکه اونس جهانی طلا به محدوده ۲۳۰۰ دلاری ورود کرده است، اما در همین کانال نیز ریزش‌هایی داشته و علاوه بر آن در بازار ارز نیز به دلیل فشار بازارساز برای مهار قیمت، خبری از روند صعودی نیست. این دو فاکتور، قیمت در بازار طلا و سکه را در مسیر کاهشی قرار داده است.

با وجود روند نزولی قیمت طلا و سکه، اما معامله‌گران روند کاهشی در این بازار را نهایتاً تا ۱۰ درصد دیگر می‌دانند و معتقدند نباید توقع ریزش‌های شارپی از این بازار داشته باشیم.

در روزهای گذشته معامله‌گران بازار، کف ۴۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی را برای سکه، محدوده حمایتی می‌دانستند. آنها معتقد بودند اگر سکه از این محدوده خارج نشود، شانس افزایش قیمت و ورود معامله‌گران جدید به بازار زیاد است.

مطالعه بیشتر: پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳/ بازار طلا با افت پلکانی به کف حمایت برگشت
امروز این منطقه دوام نیاورد و قیمت به کف کانال ۴۱ میلیونی رسید. منطقه‌ای که به اعتقاد بازیگران بازار طلا احتمال ریزش‌های بعدی را بالا می‌برد.

کارشناسان اقتصادی با اشاره به اینکه اونس جهانی اثر جزئی بر قیمت‌ طلا و سکه دارد می‌گویند، فعلاً قیمت طلا و سکه ارتباط چندانی با اونس جهانی ندارد اما موضوع برجام می‌تواند بازار دلار را تحت تاثیر قرار دهد و متعاقب آن طلا و سکه نیز ریزش قیمت پیدا کنند.

 
گفتنی است اونس جهانی طلا و نقره روز یکشنبه به‌ترتیب روی رقم‌های ۲۳۶۰ دلار و ۲۸ دلار و ۱۷ سنتی ثابت ایستاده است. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۵ هزار و ۱۷۰ تومانی ایستاده است و نسبت به اولین روز هفته تغییر قیمت ندارد.

 
قیمت سکه امامی روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم ۴۱ میلیون و ۱۱۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم ۳۸ میلیون تومانی معامله شد و افت ۵۰۰ هزار تومانی داشت.

قیمت نیم‌سکه و سکه گرمی بدون تغییر و به‌ترتیب با قیمت‌های ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی معامله شدند. ربع‌سکه نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی در کف کانال ۱۵ میلیون تومانی معامله شد.

 
قیمت طلا در دومین روز هفته کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۶۷ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۷۸ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۳۹ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۶۶ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۲۱ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز شنبه در بیشتر قطعات افزایش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۳۱۲ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۰۳ هزار تومان، ربع‌سکه دو هزار تومان و سکه گرمی ۵۰ هزار تومان رشد کرد. حباب سکه بهار ۸۹ هزار تومان  کاهشی شد./تجارت نیوز

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده