تأخیر در پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد-راهبرد معاصر

تأخیر در پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

مستمری مددجویان بهزیستی و امداد در سنوات گذشته با تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه واریز می‌شد که بنابر مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال جاری پرداخت‌ها از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام می‌شود که در دوماه گذشته با تاخیر انجام شده است.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 15
کد خبر: ۲۴۰۸۹۱

به گزارش راهبرد معاصر، یکی از اقداماتی که دستگاه‌های حمایتی برای مددجویان تحت پوشش خود انجام می‌دهند، پرداخت مستمری است. برهمین اساس ماهیانه مبالغی تحت عنوان مستمری به حساب مددجویان تحت پوشش واریز می‌شود.

 

امسال مستمری در نظر گرفته شده برای مددجویان دو دستگاه حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد ) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 

علیرضا آنجلاسی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: مستمری امسال مددجویان سازمان بهزیستی نسبت به سال گذشته با افزایش 30 درصدی همراه بوده است.

 

وی درباره سرانه‌های پرداختی مستمری به مددجویان در سال جاری تصریح کرد: بر این اساس خانوارهای یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، 2 نفره یک میلیون و 420 هزار تومان، 3 نفره 2 میلیون تومان، چهار نفره 2 میلیون و 550 هزار تومان و خانواده پنج نفره و بالاتر 3 میلیون و 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور همچنین درباره زمان واریز مستمری‌ها به مددجویان این سازمان اضافه کرد: براساس جز 2 بند الف تبصره 8 قانون بودجه سال 1403 کل کشور مبنی بر پرداخت مستقیم به ذی‌نفع نهایی مقرر شده از فروردین‌ماه مستمری مددجویان تحت پوشش از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به صورت مستقیم به حساب مددجویان واریز شود این درحالی است که پیش از این و طی سنوات گذشته این اقدام توسط سازمان بهزیستی صورت می‌گرفت.

 

آنجلاسی با اعلام خبر واریز مستمری مددجویان بهزیستی ادامه داد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از این پس( سال 1403 ) مستمری مددجویان بهزیستی توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شود.

 

به گزارش تسنیم، براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سنوات گذشته، مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد با تخصیص بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه به حساب دو نهاد حمایتی واریز و بلافاصله مبالغ مستمری براساس بعد خانواده به حساب مددجویان واریز می‌شد.

 

در حالی مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1403 کشور، پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی را به سازمان هدفمندی یارانه واگذار کرد که عدم واریز به‌موقع مستمری به حساب مددجویان بهزیستی، گلایه آنها را به همراه داشته است.

 

به طوری که در سنوات گذشته براساس اعلام سازمان بهزیستی، مستمری مددجویان بیستم هرماه به حساب مددجویان واریز می‌شد اما در دو ماه گذشته پرداختی‌ها با تاخیر انجام شده است.

 

براساس اعلام سازمان بهزیستی کشور در حال حاضر یک میلیون و 500 هزار مددجو تحت پوشش این سازمان از مستمری ماهیانه بهره می‌برند. به طوری که تعداد مستمری‌بگیران یک نفره 973768 ، دو نفره 161094 ، سه نفره 140217 ، چهارنفره 140626 ، پنج و بیشتر 83870 هستند.

 

این در حالی است که روز گذشته سازمان هدفمندی یارانه‌ها طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب ذینفع نهایی واریز شد. مستمری مددجویان سازمان بهزیستی مربوط به اردیبهشت ماه 1403 به حساب ذی‌نفعان نهایی (حسب مورد سرپرست خانوار) واریز و از ساعت 24 روز سه‌شنبه 25 اردیبهشت ماه قابل برداشت است.

 

در این اطلاعیه آمده است: در راستای اجرای بند «2» تبصره 8 قانون بودجه 1403 در خصوص پرداخت مستمری مددجویان بهزیستی به طور مستیقم به حساب ذی‌نفع نهایی (حسب مورد سرپرست خانوار) مبالغ مستمری بر اساس شناسه ملی اعلامی از سوی سازمان بهزیستی کل کشور به حساب مددجویان این سازمان واریز و از ساعت 24 روز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه قابل برداشت است.

 

حسب اجرای بند مذکور، مستمری مددجویان کمیته امداد به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز و از طریق این سازمان به حساب مددجویان تحت پوشش واریز خواهد شد./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار