زائران عتبات کجا رأی دهند؟-راهبرد معاصر

زائران عتبات کجا رأی دهند؟

در حالی که عربستان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای حجاج کشورمان در مکه و مدینه موافقت نکرد، زائران عتبات در شهرهای زیارتی عراق می‌توانند در ۸ پایگاه، رأی دهند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۰۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 28
کد خبر: ۲۴۷۳۵۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ «اولین‌بار است که به کربلا می‌آیم، نمی‌دانم باید برای رأی دادن کجا بروم.» این را زائر عتبات سارا پیرانی می‌گوید.


هم‌زمان با آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۲۰ هزار ایرانی با کاروان‌های رسمی یا به صورت انفرادی به عتبات سفر کرده‌اند. در عراق به منظور سهولت اخذ رأی برای زائران «در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا ۸ پایگاه اخذ رأی» با هماهنگی دولت عراق پیش‌بینی شده است. این در حالی است که با وجود پیگیری ایران، عربستان حاضر به همکاری برای برپایی انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در مکه و مدینه نشد و حدود ۵۰ هزار حاجی امکان رأی به نامزد مورد نظر خود را ندارند.


شعبه‌های اخد رأی ریاست جمهوری ایران در عراق در «شهر نجف» در سرکنسولگری ایران در نجف به نشانی مدینه قدیمه محله الحویش و هتل بستان به نشانی خیابان بنات الحسن بعد از خیابان رسول واقع شده است.


همچنین زائران حاضر در «شهر کربلا» می‌توانند با حضور در سرکنسولگری ایران در کربلا به نشانی حی الاسکان، چادرهای اسکان  باب القبله حرم حسینی در باب القبله حرم امام حسین علیه‌السلام، هتل لؤلؤالبحر در خیابان علقمی و هتل جواهر در خیابان شهدا رأی خود را در صندوق‌ها بیاندازند.


در «شهر سامرا» نیز در نزدیکی حرم امامین عسکریین علیهماالسلام و در «شهر کاظمین» در حسینیه الصدر در باب المراد حرم امامین جوادین علیهماالسلام شعبه‌های اخذ رأی پیش‌بینی شده است./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار