۲۴ زائر ایرانی تاکنون در عربستان جان‌ باخته‌اند-راهبرد معاصر

۲۴ زائر ایرانی تاکنون در عربستان جان‌ باخته‌اند

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از تداوم خدمت رسانی به حجاج و بستری شدن 47 زائر در بیمارستان برای درمان تخصصی خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۸۴۰

به گزارش راهبرد معاصر، سید علی مرعشی گفت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و 146 هزار و 205 خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و ....) به زائران ارائه شده که از این میزان، یک میلیون و 88 هزار و 617 خدمت در مکه و مشاعر و 57 هزار و 588 خدمت در مدینه ارائه شده است. در حال حاضر 28 زائر در بیمارستان هلال‌احمر و 19 زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

 

وی افزود: تا امروز 24 زائر ایرانی در عربستان جان‌ باخته‌اند.این مقام مسئول در هلال احمر تاکید کرد: پرسنل هلال احمر تا زمان بازگشت آخرین زائر از کشور عربستان به خدمات دهی ادامه خواهند داد و تلاش می‌شود تا زائران در معرض خطر پزشکی، سریع تر به کشور بازگردند.

 

گفتنی است که ۳۸۰ نفر کادر بهداشتی و درمانی هلال‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.) این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران و ... هلال احمر با فعالیت 24 ساعته، آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار