نمرات امتحانات نهایی آماده شد-راهبرد معاصر

نمرات امتحانات نهایی آماده شد

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از ۹۸ درصد برگه‌های امتحانات نهایی پایه دوازهم تصحیح شده است، گفت:امتحانات جبرانی شهریور به ۱۵ مرداد موکول شد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۱۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 09
کد خبر: ۲۴۹۰۲۳

به گزارش راهبرد معاصر، محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش درباره تصحیح برگه‌های امتحانات نهایی دانش‌آموزان اظهار کرد: پیشرفت خوبی در تصحیح اوراق امتحانات نهایی داریم و کار در حال نهایی شدن است به گونه‌ای که اوراق در فرایند تصحیح سوم و بازبینی قرار دارند.

 

وی افزود: در پایه دوازدهم برای برخی دروس تعداد پاسخنامه‌ها زیاد است البته تصحیح اوراق تمام دروس انجام شده است و 98.5 درصد پاسخنامه‌های پایه دوازدهم تصحیح شده و آماده اعلام نتیجه است.

 

زارعی با اشاره به اینکه در پایان این هفته، نوبت دوم کنکور برگزار می‌شود، گفت: با توجه به درخواست دانش‌آموزان و خانواده‌ها مبنی بر اینکه اعلام نتیجه امتحانات نهایی به تمرکز دانش‌آموزان آسیب می‌زند، قرار شد اعلام نتیجه امتحانات نهایی به بعد از کنکور موکول شود.

 

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: دانش‌آموزان بعد از دریافت نتیجه اگر اطمینان داشتند که نمره آنها باید تغییر کند، درخواست بررسی مجدد را ارائه دهند، پس از آن برگه آنها برای تصحیح در اختیار مصحح چهارم قرار می‌گیرد و ممکن است نمره دانش‌آموز، کاهش یا افزایش داشته یا همان نمره قبلی شود. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم با توجه به راهنمای تصحیح منتشرشده در سایت مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش و پس از اطمینان از افزایش نمره خود، درخواست تصحیح مجدد را ارائه دهند.

 

وی ادامه داد: برای پایه‌های دهم و یازدهم نیز روال بدین شکل است همچنین بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش زمان آزمون‌های جبرانی که تحت عنوان آزمون شهریور شناخته می‌شود، تغییر یافت و به نیمه مرداد منتقل شد چون برگزاری آزمون‌ها در شهریور در بحث ثبت‌نام دانش‌آموزان مشکل ایجاد می‌کند.

 

زارعی بیان کرد: آزمون جبرانی پایه دوازدهم از 15 مرداد آغاز و تا اول شهریور ادامه دارد و دانش‌آموزان در دروسی که تجدید شده‌اند مجدد آزمون می‌دهند، نمرات آزمون جبرانی پایه دوازدهم برای ورود به رشته‌های دانشگاهی که پذیرش آنها براساس سوابق تحصیلی است، تأثیر دارد.

 

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی تمام پایه‌ها نیز تا پایان مرداد باید پایان بپذیرد و اعلام نتیجه تا پایان مرداد انجام شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار