روسیه: آمریکا به دنبال تغییر حکومت در گرجستان است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

روسیه: آمریکا به دنبال تغییر حکومت در گرجستان است

روسیه تاکید کرده است که آمریکا پس از انتخابات پارلمانی ۲۶ اکتبر در گرجستان به دنبال تغییر حکومت در این کشور جنوب قفقاز است.
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۱۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 09
کد خبر: ۲۴۹۱۱۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ سرویس اطلاعات خارجی روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: واشنگتن مصمم به تغییر حکومت در گرجستان به دنبال نتایج انتخابات پارلمانی پیش رو است.

این سازمان در ادامه خاطر نشان کرد که دولت جو بایدن پیشتر یک کارزار گسترده اطلاعاتی برای بی اعتبار کردن حزب حاکم «رویای گرجستان» به راه انداخته است.

مقام‌های حزب رویای گرجستان در این خصوص اظهار نظر نکردند، اما پیشتر آنها به طور مکرر گفته بودند که کشور‌های غربی با حمایت از گروه‌های مخالف در این کشور حوزه قفقاز تلاش دارند تا تفلیس را به سمت تقابل با مسکو بکشانند.

پس از استقلال گرجستان در سال ۱۹۹۱، این کشور یکی از جمهوری‌های سابق شوروی طرفدار غرب بوده است تا اینکه سال جاری میلادی روابط تفلیس با کشور‌های غربی دچار چالش شد.

گرجستان قانونی را تحت عنوان «ماموران خارجی» در ماه ژوئن تصویب کرد و همچنین از اعمال تحریم‌ها علیه روسیه به علت جنگ اوکراین خودداری کرده است.

قانون ماموران خارجی سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌هایی را که بیش از ۲۰ درصد بودجه خود را از خارج دریافت می‌کنند ملزم می‌نماید تا به عنوان نهاد‌هایی که "منافع یک قدرت خارجی" را دنبال می‌کنند، ثبت نام و خود را معرفی کنند. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده