rahbordemoaser.ir

رفتارهای اقتصادی مردم تورم‌زاست؟

رفتارهای اقتصادی مردم تورم‌زاست؟

اقتصاد ایران در زمانه کنونی دست‌خوش تحولاتی شده است که در این میان عمده تحلیل‌های اقتصادی به سمت‌وسوی سیاست‌گذاری‌های دولت و تحولات سیاست‌خارجی متمرکز می‌باشد. اما آن‌چه که در این میان نادیده گرفته شده است سهم رفتار اقتصادی مردم در تشدید مشکلات اقتصادی است.
چند نکته درباره تلاش‌های توئیتری وزیر ارتباطات برای رفع فیلترینگ

چند نکته درباره تلاش‌های توئیتری وزیر ارتباطات برای رفع فیلترینگ

پس از افت شدید قیمت دلار، وزیر ارتباطات با موضع‌گیری مبنی بر نقش تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی در ایجاد این روند نزولی، سعی کرده است بار دیگر مخالفت خود را با فیلترینگ نشان دهد و بر نقش تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی تاکید کند. نقشی که در دوره افزایشی نرخ ارز نادیده گرفته شده بود.
ریشه شکل‌گیری بی‌اعتمادی عمومی چیست؟

ریشه شکل‌گیری بی‌اعتمادی عمومی چیست؟

اعتماد عمومی به حاکمیت و امید به آینده در بستر همان نظام سیاسی به عنوان سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود که اگرچه در قالب آمار بیان آن سخت است اما سرمایه حقیقی است که امتداد نظام سیاسی بدان وابسته است. در زمانه کنونی، مسئله اعتماد عمومی بیش از هر چیز وابسته به عملکرد مسئولین است که تشریح آن در ادامه متن خواهد آمد
مطالبات زنان؛ سیاست زدگی یا واقعیت؟!

مطالبات زنان؛ سیاست زدگی یا واقعیت؟!

در کنار همه مطالبات حقیقی جامعه زنان که از دید مسئولین حوزه زنان مغفول مانده هر از چندگاهی شاهد ایجاد موجی از شعارها و القاء مطالباتی هستیم که نه تنها دردها و آسیبهای واقعی جامعه زنان را پاسخگو نیست بلکه حاشیه ها و جریانات متعددی را نیز با خود به دنبال دارد.

"اعتماد عمومی"؛سرمایه اجتماعی نظام

یکی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی، هدف گرفتن اعتماد عمومی است به عنوان این که سرمایه اجتماعی نظام کاسته شود. به ویژه در زمانه کنونی ضمن بهره‌گیری از برجسته‌سازی مشکلات کنونی حوزه اقتصاد، به دنبال مسائل اجتماعی این مشکلات رفته‌اند و وجه تخریب اعتماد عمومی مردم به حکومت را مد نظر قرار داده‌اند.
۱۲۳۴