پیش‌بینی بارش در نوار غربی، مرکز و شرق کشور-راهبرد معاصر

پیش‌بینی بارش در نوار غربی، مرکز و شرق کشور

مؤسسه تحقیقات آب از پیش‌بینی وقوع بارش‌ها در غرب، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور خبر داد و اعلام کرد: از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه مند، کاریان و خنج پر باران‌ترین حوضه‌های در این هفته هستند.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 28
کد خبر: ۲۳۸۳۰۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ برای هفته جاری (۹ تا ۱۴ اردیبهشت) وقوع بارش‌ها در غرب، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق، مقادیر تجمعی بارش ۷۵ - ۵۰ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه یک کشور، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان با مقدار میانگین ۳۰.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱۲۷.۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه کشور در هفته جاری خواهد بود.

همچنین حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین ۶.۳ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵۰.۸ میلی‌متر کم‌باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور است.

از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه مند، کاریان و خنج (زیرمجموعهٔ حوضهٔ آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان) با متوسط بارش ۴۵.۵ میلی‌متر و بیشینه بارش ۱۲۷.۷ میلی‌متر و کارون بزرگ با مقدار میانگین ۳۵.۹ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱۱۱.۲ میلی‌متر و کرخه با مقدار میانگین ۴۰.۵ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۸۲.۳ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه‌های درجه‌دو کشور هستند.

از میان استان‌های کشور، استان‌های غرب و جنوب غربی کشور با بارش تجمعی معادل ۷۵-۵۰ میلی‌متر در هفته جاری پربارش‌ترین استان‌های کشور خواهند بود./ایرنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار