پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت طلا و سکه در پنجمین روز هفته با کاهش محدود قیمت طلای جهانی و روند رنج دلار همراهی چندانی نداشت و با کاهش چشمگیری معامله شد. بازار طلا با تلرانس کاهشی ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی همراه شد و مثقال و سکه بهار را به کانال‌های قیمتی پایین‌تر کشاند.
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۱ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 07
کد خبر: ۲۳۹۸۳۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ قیمت طلا و سکه روز سه شنبه با روند کاهشی در تمام قطعات و وزن‌ها معامله شد. افت اونس جهانی طلا نزدیک به پنج دلار بود و دلار با رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی در روند رنجی قرار داشت. 

برخی معامله‌گران روند کاهشی بازار طلا را ناشی از افت شدید معاملات در بازار طلا به دلیل اعتراض طلافروشان به سامانه جامع تجارت می‌دانند. موضوع اجرای سامانه جامع تجارت‌ در برخی شهرها نظیر مشهد به چالشی برای صنف طلافروشان تبدیل شده و سطح معاملات بازار طلا را به حداقل رسانده است.

علاوه بر آن با وجود بازار انتظاری ارز، معامله‌گران بازار طلا نیز در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند و معتقدند اخبار مساعد سیاسی می‌تواند به بازارهای مالی آرایش نزولی دهد.

 گفتنی‌ است اونس جهانی طلا روز سه‌ شنبه با روند کاهشی بازگشایی شد و در لحظه نگارش این گزارش با افت نزدیک به پنج دلاری روی رقم ۲۳۲۰ دلاری ایستاده است. 

اونس جهانی نقره نیز کاهش کمتر از یک دلاری دارد و روی رقم ۲۷ دلار و ۲۵ سنتی ایستاده است. هر گرم نقره ۹۹۹ با رقم ۵۴ هزار و ۱۰۰ تومان معامله می‌شود. 

قیمت سکه امامی روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی روی رقم ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با افت ۳۳۰ هزار تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی ایستاد.

شایان ذکر است قیمت نیم‌‌سکه با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با افت ۱۰۰ هزار تومانی به‌ترتیب با قیمت‌های ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۵ میلیون تومان بسته شدند. قیمت سکه گرمی روز سه شنبه روی رقم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ایستاد و کاهش ۱۰۰ هزار تومانی پیدا کرد. 

قیمت طلا در چهارمین روز هفته کاهش چشمگیری پیدا کرد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۴۵۰ هزار تومانی به کانال ۱۴ میلیون تومانی برگشت و با رقم ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۹۴ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز سه‌ شنبه در تمام قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۴۴۶ هزار تومان، سکه بهار ۱۶۷ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۳۳ هزار تومان، ربع‌‌سکه ۲۶۸ هزار تومان و سکه گرمی ۸۵ هزار تومان کاهش یافت./تجارت نیوز

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده