امارات پیشنهاد نتانیاهو برای مدیریت غزه را رد کرد-راهبرد معاصر

امارات پیشنهاد نتانیاهو برای مدیریت غزه را رد کرد

وزیر خارجه امارات در پیامی پیشنهاد نتانیاهو برای اداره غزه با کمک ائتلافی از کشور‌های عربی از جمله مصر، عربستان و امارات را رد کرد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۲۰۲

به گزارش راهبرد معاصر، شیخ عبدالله بن زاید بن سلطان آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی بامداد روز شنبه اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را که در آن از این کشور برای مشارکت در یک اداره مدنی غزه دعوت شده بود، رد کرد.

 

امارات متحده عربی اظهارات نتانیاهو در خصوص دعوت از امارات را برای مشارکت در مدیریت مدنی نوار غزه که بخش از آن تحت اشغال اسرائیل است، محکوم می‌کند. امارات تاکید می‌کند که نخست وزیر اسرائیل هیچ گونه ظرفیت قانونی برای انجام این اقدام ندارد.

 

بن زاید در ایکس نوشت: دولت حاضر نیست وارد هر طرحی برای پوشش حضور اسرائیل در نوار غزه شود.

 

نتانیاهو قبلاً در مصاحبه‌ای با دکتر فیل اظهار داشت که اسرائیل به شکلی از مدیریت غیرنظامی در غزه نیاز دارد که متعهد به نابودی اسرائیل «احتمالاً با کمک امارات متحده عربی، عربستان سعودی و سایر کشورها» نباشد.

 

پیش از این روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد مقامات دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صدد ارائه طرحی برای اداره غزه پس از جنگ با کمک ائتلافی از کشور‌های عربی از جمله مصر، عربستان سعودی و امارات عربی متحده هستند. نیویورک‌تایمز پیش بینی کرده بود این طرح احتمالا توسط کشور‌های عربی رد شود چراکه مسیر مشخصی را برای تشکیل کشور فلسطین مشخص نمی‌کند.

 

این روزنامه فاش کرده بود که طرح پیشنهادی دفتر نتانیاهو در ماه نوامبر توسط چندین تاجر - که برخی ارتباط بسیار نزدیکی با نتانیاهو دارند - طرح‌ریزی شده است./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده