قیمت جهانی نفت امروز 25 اردیبهشت 1403-راهبرد معاصر

قیمت جهانی نفت امروز 25 اردیبهشت 1403

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۴۵ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۹ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۷۱۲

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز سه‌شنبه به دنبال بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا افزایش یافته است. تقاضای بالا و کاهش تولیدهای داوطلبانه این تعادل را مختل کرده است.


قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 9 سنت معادل 0.11 درصد افزایش به 83 دلار و 45 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 8 سنت معادل 0.10 درصد افزایش 79 دلار و 20 سنت معامله می‌شود.


بازار در حال بررسی آتش سوزی‌های گسترده در غرب کاناداست که می‌تواند عرضه نفت این کشور را مختل کند.

 

هنوز هیچ اختلال عملیاتی در تولید نفت کانادا صورت نگرفته، اما طبق گفته الکس هودس، تحلیلگر شرکت استون ایکس، 3.3 میلیون بشکه در روز از ظرفیت تولید نفت این کشور احتمالاً تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.


بهبود تقاضا از سوی آمریکا و چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت دنیا قیمت این کالا را حدود یک درصد در روز گذشته افزایش داده بود.


انجمن اتومبیل آمریکا پیش‌بینی می‌کند سفرهای جاده‌ای در تعطیلات 25 تا 27 ماه مه به بالاترین سطح از سال 2000 برسد. اطلاعات اقتصادی چین هم نشان می‌دهد قیمت‌های مصرف کننده در این کشور برای سومین ماه پیاپی افزایش یافته است.


بازار همچنین در حال بررسی اظهار نظرهای وزیر نفت عربستان است. وی گفت عراق به کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس پایبند خواهد بود و به این طرح در اجلاس آینده که در اول ژوئن برگزار می‌شود متعهد می‌ماند.

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار