ماجرای ممانعت از ورود به امتحان نهایی در اهواز-راهبرد معاصر

ماجرای ممانعت از ورود به امتحان نهایی در اهواز

اعتراض برخی از دانش‌آموزان آزمون نهایی حوزه کوثر اهواز ناحیه ۱ در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. شکایت آنان این‌گونه است که به دلیل راه ندادن یک داوطلب به جلسه امتحانی به دلیل یکی دو دقیقه دیر رسیدن، سر و صدا راه افتاده و دانش‌آموزان نتوانستد در محیطی آرام امتحان بدهند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 29
کد خبر: ۲۴۳۱۹۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ سر و صدا به قدری بود که برخی از دانش‌آموزان به نشانه همدردی با دوست پشت در مانده خود برگه امتحانی را سفید تحویل داده‌اند و خلاصه روز امتحان به روز تلخی بدل شده‌است.

موضوع را با رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان در میان می‌گذاریم.

بابک نوری‌زاده می‌گوید: «آزمون پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طبق اعلام اداره کل ساعت ۷:۳۰ برگزار می‌شود و در‌های حوزه امتحانی ساعت ۷:۲۰ دقیقه بسته می‌شود. حضور داوطلب با ۴۰ دقیقه تاخیر پذیرفته شده نیست. هر چند که مدعی است ساعت ۸:۰۱ به حوزه رسیده و فقط یک دقیقه دیر کرده. اما ساعت شروع امتحان طبق برنامه اعلام شده ۷:۳۰ است نه ۸ صبح.»

نوری‌زاده ادامه می‌دهد: «از آنجا که سوالات امتحان نهایی طبق دستورالعمل اداره کل آموزش و پرورش راس ساعت مقرر برگزار می‌شود، برای حفظ امنیت و سلامت امتحانات ورود داوطلبان با تاخیر به جلسه امتحانی امکان‌پذیر نیست، آن هم تاخیر طولانی حدود ۴۰ دقیقه. بعد از آغاز امتحان کلید سوالات دست به دست می‌شود و برای همین ورود با تاخیر طولانی پذیرفته شده نیست.»

نوری‌زاده تاکید می‌کند که داوطلبی که با تاخیر سر جلسه حاضر شده، داوطلب آزاد است که برای ترمیم معدل خود و تاثیر مثبت آن در کنکور، در آزمون نهایی شرکت کرده‌است. تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری بحث تازه‌ای نیست و نمرات نهایی امتحانات پایانی دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه به صورت مستقیم در نتیجه کنکور داوطلبان تاثیرگذار است.

سرو صدای ایجاد شده هم به این دلیل بود که داوطلب به همراه چند نفر از بستگان خود بر ورود به جلسه اصرار و سر و صدا می‌کند. به گفته نوری‌زاده، با حضور نیرو‌های پلیس در حوزه امتحانی آرامش برقرار می‌شود و موضوع از سوی نیروی انتظامی در دست بررسی است. / همشهری

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده