افشای نقش آمریکا در خرابکاری پروژه «نورد استریم ۲»-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

افشای نقش آمریکا در خرابکاری پروژه «نورد استریم ۲»

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه امروز (شنبه) خبر داد که یک پارلمان ایالتی آلمان شهادت ۲ فرد مبنی بر دخالت آمریکا برای جلوگیری از ساخت خط لوله گاز «نورد استریم ۲» در سال ۲۰۲۱ را دریافت کرده است.
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۰ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۵۴۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ پارلمان ایالتی آلمان در «مکلنبورگ فورپومرن» روز جمعه جلسه‌ای را برای بررسی ایجاد صندوق حمایت از ساخت نورد استریم ۲ برگزار کرد.

در این جلسه ۲ فرد ناشناس از سازمان‌های محیط زیست محلی شهادت دادند که ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱ برای جلوگیری از ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ تلاش‌هایی صورت داده است.

توماس کروگر رئیس گروه پارلمانی سوسیال دموکرات‌ها آلمان (SPD) در پارلمان ایالتی آلمان در مکلنبورگ-فورپومرن با استناد به شهادت شاهدان ناشناس گفت که عوامل اطلاعاتی آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با اقدام مستقیم در آلمان، سعی کردند در ساخت نورد استریم ۲ خلل ایجاد کنند.

خطوط گاز نورد استریم ۱ و ۲ که روسیه را به آلمان از زیر دریای بالتیک متصل می‌کرد، سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور - مهر ۱۴۰۱) در یک رشته انفجار در نزدیکی جزیره بورنهولم دانمارک نابود شدند. / اسپوتنیک

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده