اعتراف شبکه جاسوسی در یمن: سفارت آمریکا لانه جاسوسی است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اعتراف شبکه جاسوسی در یمن: سفارت آمریکا لانه جاسوسی است

شبکه جاسوسی آمریکا که در یمن بازداشت شده است، اعتراف کرد که رایزنی فرهنگی سفارتخانه ایالات متحده در صنعا با سازمان سیا در ارتباط بوده و این سفارتخانه در واقع به عنوان لانه جاسوسی و ابزاری برای تخریب عمل کرده‌است.
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۲ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۵۴۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ شبکه المیادین به نقل از منابع خود اعلام کرد که بر اساس اعترافات این شبکه جاسوسی، رایزنی فرهنگی سفارت آمریکا همه گروه‌های جامعه یمن را هدف قرار داده و این نهاد، اقدام به جذب هسته‌هایی برای جمع آوری اطلاعات کرده است.

منابع مذکور همچنین تأکید کردند که در هفته‌های گذشته، یمن به صحنه توطئه‌ها و طرح‌های ویرانگر تبدیل شده است و مقامات نظام سابق یمن نیز در این زمینه نقش داشته اند.

براساس گزارش این منابع، اعترافات عناصر شبکه مذکور نشان می‌دهد که سفارت آمریکا و برخی از نهاد‌ها در صنعا از انحرافات در جامعه یمن حمایت کرده است.

سازمان عملیات و اطلاعات یمن روز دوشنبه (۲۱ خرداد) از کشف و متلاشی کردن یک شبکه گسترده جاسوسی وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی خبر داد.

«عبدالحکیم هاشم الخیوانی» رئیس سازمان امنیت و اطلاعات یمن در این باره، اعلام کرد: به یاری خداوند اعضای یک شبکه جاسوسی گسترده آمریکا و (رژیم) اسرائیل دستگیر شدند. شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل برای چندین دهه در نهاد‌های رسمی و غیر رسمی به نمایندگی از دشمن نقش جاسوسی و خرابکاری داشته است.

الخیوانی گفت: شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل مستقیماً با سازمان سیا در ارتباط بوده است. این شبکه جاسوسی مجهز به تکنیک‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات ویژه‌ای بوده که آنها را قادر می‌ساخت تا فعالیت‌های خود را مخفیانه انجام دهند.

رئیس سازمان امنیت و اطلاعات یمن افزود: اعضای شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل و افسران آمریکایی از موقعیت‌های شغلی خود در سفارت آمریکا برای انجام فعالیت‌های خرابکارانه سوء استفاده کردند. پس از خروج سفارت آمریکا از صنعا، عناصر شبکه جاسوسی تحت پوشش سازمان‌های بین‌المللی به اجرای برنامه‌های خرابکارانه خود ادامه دادند. / ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده