آوار ۷۹ هزار تُن مواد منفجره اسرائیل بر سر مردم غزه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

آوار ۷۹ هزار تُن مواد منفجره اسرائیل بر سر مردم غزه

از آغاز جنگ نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه غزه تاکنون حدود ۴۸ هزار غیرنظامی فلسطینی شهید و مفقود شده‌اند و صهیونیست‌ها حدود ۷۹ هزار تُن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخته‌اند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۴۵

به گزارش راهبرد معاصر، دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه، در جدید‌ترین آمار خود از جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد که صهیونیست‌ها از 7 اکتبر 2023 تاکنون حدود 79 هزار تُن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخته‌اند.

 

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با صدور بیانیه‌ای درباره جدیدترین آمار جنایات صهیونیست‌ها که 9 ماه است ادامه دارد، گزارش داد: اشغالگران در این مدت 3344 مورد قتل عام انجام داده‌اند که در جریان آن 47765 نفر شهید و مفقود شدند.

 

طبق آمار این نهاد دولتی در غزه، 15882 نفر از شهدا کودک و 10538 نفر از آنها زن هستند.

 

همچنین 500 نفر از اعضای تیم‌های پزشکی و 152 خبرنگار هم در جریان تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

 

طبق آمار رسمی تاکنون 33 نفر بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند که البته این آمار مربوط به کسانی است که نام آنها به شکل رسمی در بیمارستان‌ها به ثبت رسیده، اما شواهد نشان می‌دهد که تعداد قربانیان جنگ گرسنگی رژیم اشغالگر علیه غزه، بسیار بیشتر از این آمار است.

 

بر اساس این بیانیه، از زمان آغاز تجاوزات اشغالگران به نوار غزه، 5000 نفر از داخل این منطقه از جمله 310 تن از اعضای کادر پزشکی و 23 خبرنگار ، توسط نظامیان صهیونیست ربوده شده‌اند.

 

تعداد آوارگان در نوار غزه هم در این مدت از 2 میلیون نفر فراتر رفته است و این بدان معناست که تقریباً همه مردم غزه آواره شده‌اند.

 

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه همچنین از تخریب 195 مقر دولتی، 112 مدرسه و دانشگاه و 323 مسجد به شکل کامل خبر داده و اعلام کرد: 209 مسجد هم به شکل جزئی ویران شده است. همچنین 3 کلیسا نیز در این مدت ویران شده است.

 

آمار نشان می‌دهد که رژیم اشغالگر، 161 مرکز بهداشتی را عامدانه در نوار غزه مورد هدف قرار داده و 64 مرکز بهداشتی از جمله 33 بیمارستان به طور کامل از کار افتاده‌اند.

 

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه، خسارات مستقیم اولیه جنگ نسل کشی رژیم اشغالگر علیه این منطقه را 33 میلیارد دلار برآورد کرد.

 

همچنین در سایه جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکنون نرخ بیکاری در این منطقه به 75 درصد و نرخ فقر به 90 درصد رسیده است، و نیز بیش از 200 هزار نفر در غزه در سه ماه ابتدایی جنگ شغل خود را از دست دادند از جمله حدود 5000 ماهیگیر، علاوه بر آن 95 درصد مؤسسات اقتصادی در نوار غزه به‌دلیل بمباران و ویرانی و جنگ نسل‌کشی که رژیم صهیونیستی به‌راه انداخته است، به‌طور کامل از کار افتاده‌اند.

 

به گزارش دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه، رژیم اشغالگر همچنین ده‌ها بخش مربوط به کار و زندگی را در غزه نابود کرده است که این بخش‌ها عبارتند از بخش مسکن و خانه، بخش خدمات و شهرداری‌ها، بخش تجاری، بخش صنعتی، بخش دولتی، بخش کشاورزی، بخش بهداشت، بخش آموزشی، بخش رسانه، بخش تفریح و هتل‌ها، بخش ارتباطات و اینترنت، بخش حمل‌ونقل و بخش برق. در این بخش‌ها ده‌ها هزار نفر شغل و تجارت خود را از دست داده‌اند.

 

علاوه بر آن سازمان ملل و بانک جهانی هم گزارش دادند بمباران‌ها حجم بسیار عظیمی از ویرانی را در غزه به‌جای گذاشته‌اند که تخمین زده می‌شود حجم آنها بیش از 37 میلیون تن باشد، این بدان معناست که عملیات آواربرداری در غزه سال‌ها طول خواهد کشید.

 

اخیراً «پیر لودامار» مسئول ارشد واحد مین‌روبی سازمان ملل متحد با اشاره به حجم ویرانی گسترده‌ای که رژیم صهیونیستی در نوار غزه به وجود آورده است اعلام کرد: عملیات آواربرداری در غزه در پی جنگ ویرانگر اسرائیل علیه این منطقه احتمالاً حدود 14 سال طول بکشد./ تسنیم

کلمات کلیدی: غزه بمب ویرانی
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده