خسارت ۸۰ درصدی بخش گردشگری رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ غزه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

خسارت ۸۰ درصدی بخش گردشگری رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ غزه

یک وبگاه صهیونیستی اذعان کرد که جنگ غزه خسارتی ۸۰ درصدی به بخش گردشگری در سرزمین‌های اشغالی وارد کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۷۱

به گزارش راهبرد معاصر، اقتصاد رژیم صهیونیستی در نتیجه استمرار جنگ در غزه خسارت‌های هنگفتی را متحمل شده که از جمله آنها توقف فعالیت ده‌ها شرکت هواپیمایی بین‌المللی در تل آویو است. در همین رابطه بخش گردشگری رژیم صهیونیستی نیز با مشکلات عمده‌ای مواجه شده است.

 

سایت عبری زبان کالکاسیت در گزارشی با اشاره به این خسارت‌ها نوشت که گردشگری در سرزمین‌های اشغالی به ویژه در الجلیل و مناطق شمالی کاملاً فلج شده و دیگر هیچ گردشگری به این مناطق سفر نمی‌کند.

 

بر اساس گزارش مرکز آمار تل آویو، از ژانویه تا آوریل سال ۲۰۲۴ تنها ۲۸۸ هزار نفر به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده‌اند و این درحالی است که این رقم طی مدت مشابه سال قبل ۱.۳ میلیون نفر بود. این موضوع نشان می‌دهد که بخش گردشگری در سرزمین‌های اشغالی با خسارت ۸۰ درصدی مواجه است.

 

رژیم صهیونیستی همچنین در سال قبل از جنگ پذیرای ۳ میلیون گردشگر بود که این عده بالغ بر ۵ میلیون دلار پول به اقتصاد تل‌آویو تزریق کردند، اما جنگ باعث شد بخش‌های عمده ای از صنعت گردشگری رژیم صهیونیستی تعطیل شود.

 

در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی بزرگ بین‌المللی پروازهای خود به فرودگاه‌های سرزمین‌های اشغالی را تعطیل کرده‌اند و هتل ها در سرزمین‌های اشغالی مملو از آوارگانی است که از مناطق جنگی فراری هستند.

 

تل آویو تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار به شرکت‌ها و تاسیسات بخش های تولیدی و خدماتی خسارت ناشی از جنگ پرداخت کرده که ۳۳ هزار شرکت به این مبالغ دست پیدا کرده اند. البته این قانون که مدت زمان آن با پایان سال جاری به اتمام رسید، شرایط و اوضاع پیچیده‌ای را برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده است./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار