پایان ماموریت مریخی خدمه ناسا + عکس-راهبرد معاصر

پایان ماموریت مریخی خدمه ناسا + عکس

چهار داوطلب زندگی در زیستگاه شبیه‌ساز مریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۳ وارد این زیستگاه شدند و در ششم جولای اجازه خروج یافتند. محفظه ۱۷۰۰ فوت مربعی در تأسیساتی در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون برای شبیه‌سازی مریخ طراحی شده بود.
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۸۴۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ چهار داوطلب که در اولین زیستگاه شبیه‌سازی‌شده مریخ در مرکز فضایی جانسون آژانس فضایی ایالات متحده در هیوستون زندگی می‌کنند، پس از گذشت بیش از یک سال می‌خواهند از خانه زمینی خود خارج شوند.

پوشش زنده خروج خدمه

ناسا پوشش زنده خروج خدمه چهارنفره از زیستگاه را ارائه خواهد کرد. پخش زنده که شامل مراسم خوشامدگویی کوتاه است، در NASA+، تلویزیون ناسا، اپلیکیشن ناسا، وب‌سایت آژانس و همچنین در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی X و Facebook انجام خواهد شد.

استرس زندگی در مریخ

زندگی چهار عضو خدمه - کلی هاستون، آنکا سلاریو، راس براکول و ناتان جونز – و اولین مأموریت آنها یک سال پیش شروع شد

در یک سال گذشته، خدمه عملیات مأموریت مریخ را شبیه‌سازی کردند که شامل «مارسوالکس» بود. در بیانیه‌ای از ناسا آمده است که آنها علاوه بر حفظ تجهیزات و زیستگاه خود حتی چند نوع سبزیجات را هم برای تکمیل غذای خود، پرورش داده و برداشت کردند.
وی همچنین خاطرنشان کرد خدمه تحت استرس‌های اضافی که خدمه مریخ تجربه خواهند کرد، کارکرده است. این شامل تا خیر‌های ارتباطی با زمین، محدودیت منابع و انزوا بود.

اکتشاف طولانی‌مدت

همان‌گونه که در وب‌سایت ناسا آمده است، ساختار پرینت سه‌بعدی؛ معروف به Mars Dune Alpha، یک زیستگاه مریخ را برای «پشتیبانی از ماموریت‌های فضایی کلاس اکتشاف طولانی‌مدت» شبیه‌سازی کرده است.

به گزارش سایت Science کسانی که در Mars Dune Alpha زندگی می‌کنند، زندگی را شبیه به تجربه مورد انتظار برای کسانی که در یک زیستگاه سطح مریخ آینده زندگی می‌کنند تجربه کردند.

علاوه بر خدمه CHAPEA، اعضای دیگر شامل استیو کورنر، معاون مدیر ناسا جانسون بودند. کیل لیندگرن، فضانورد و معاون مدیر ناسا، عملیات پرواز؛ گریس داگلاس، محقق اصلی، CHAPEA، جودی هیز، افسر ارشد علوم، اداره سلامت و عملکرد انسان؛ جولی کرامر وایت، مدیر مهندسی بودند.
ناسا اعلام کرد به دلیل محدودیت‌های امکانات و شرایط قرنطینه، خدمه قادر به پاسخگویی به درخواست‌ها برای حضور حضوری در این رویداد نخواهند بود.

همچنین در این بیانیه آمده: ناسا از طریق کمپین آرتمیس، بازگشت به ماه را برای اکتشاف‌های طولانی‌مدت انجام می‌دهد. ضمن آنکه درس‌های آموخته شده در ماه و اطراف آن نیز ناسا را برای جهش غول‌پیکر بعدی و ارسال اولین فضانوردان به مریخ آماده می‌کند. / همشهری

پایان ماموریت مریخی خدمه ناسا + عکس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده