افزایش آثار ارسالی به جشنواره فیلم فجر-راهبرد معاصر

افزایش آثار ارسالی به جشنواره فیلم فجر

وزیر ارشاد خبر داد که امسال ۷۵ فیلم سینمایی به جشنواره فیلم فجر ارسال شده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - 2022 December 14
کد خبر: ۱۶۳۷۶۰

به گزارش راهبرد معاصر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته 70 فیلم به دبیرخانه ارسال شد که امسال این رقم به 75 فیلم افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: همچنین بیش از 500 فیلم در بخش بین‌الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد که جشنواره امسال به لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال گذشته بهتر برگزار شود.

 

انتشار اسامی خبرنگاران اعزامی به قطر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد انتشار اسامی خبرنگاران اعزامی به قطر گفت: ما با شفافیت عمل کردیم. خبرنگارانی که اعزام شدند بیشترین توان در بازتاب بازی‌های جام جهانی قطر داشتند.

 

وی ادامه داد: البته ممکن است خبرنگاران دیگری با همکاری وزارتخانه‌ها یا مجموعه‌های دیگر اعزام شده باشند.

 

وزیر ارشاد همچنین گفت که اعزام مسئولان وزارتخانه کاملاً ممنوع بود.

 

افزایش یک میلیونی مشترکان کتابخانه‌های عمومی

اسماعیلی در بخش دیگری از این گفتگو عنوان کرد: 4 هزار کتابخانه در کشور داریم و به دنبال ساخت کتابخانه مرکزی در تمامی مراکز استان‌ها هستیم.

 

وی ادامه داد: در یک سال اخیر تعداد مشترکان در کتابخانه‌های عمومی ما از 700 هزار نفر به بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

 

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: بنده از فرصت شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کنم و کتاب‌های جدید را به مردم معرفی می‌کنم و به همکاران خود در هیئت دولت همیشه کتاب‌های جدید را معرفی و اهدا می‌کنم.

 

برگزاری نمایشگاه‌های عرضه پوشاک

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اقدامات این وزارتخانه در حوزه حجاب و عفاف گفت:‌ در سالیان قبل در حوزه حجاب کم‌کاری شده و حل آن زمان‌بر است.

 

وی از برگزاری نمایشگاه‌های عرضه پوشاک اسلامی و ایرانی در آینده نزدیک خبر داد و با بیان اینکه آیین‌نامه نظارت بر پوشاک را صادر کردیم، اظهار داشت: از دی ماه به مدت دو ماه نمایشگاه بزرگی را در مصلای تهران برای عرضه پوشاک مناسب بانوان را داریم.

 

وی خاطر نشان کرد: مردم ایران چون عفیف هستند باید در جامعه فضای استفاده از پوشش مناسب را برای آنها فراهم کنیم که داریم کمک می کنیم.

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده