مخبر: تمرکز استانداران بر موضوعاتی باشد که در رفع مشکلات مردم؛ بیشترین اثرگذاری را دارد-راهبرد معاصر
سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی محسن رضایی: مجلس آینده نیاز به وحدت‌ در درون و هم‌افزایی با قوای دیگر دارد کدام مجلس در رأس امور است؟ ۱+۳ گزینه مطرح برای ریاست مجلس خبرگان امیر نصیرزاده: دشمنان علیه ایران تغییر رویکرد داد‌ه‌اند حضور ناو سپاه در محل استقرار نیروهای آمریکایی در نزدیکی جزیره گارسیا سفر رئیس اقلیم کردستان به تهران و هیاهوی غرب سخنگوی دولت: انتخاب ارکان داخلی مجلس با نمایندگان منتخب است آیت الله رئیسی: رابطه بین ایران و آذربایجان ناگسستنی است بانکی‌پور: امیدواریم در پنج سال آینده به نرخ باروری ۲.۵ برسیم سرلشکر سلامی: در عملیات وعده صادق قلب استکبار را هدف گرفتیم وزیر کشور: کمبودهای قانونی درباره نگهداری حیوانات را باید تکمیل کنیم قالیباف: گزارش نظارتی در خصوص تامین اقلام اساسی سه شنبه در مجلس قرائت می‌شود ماموریت قالیباف به کمیسیون عمران برای بررسی سیل مشهد دستور کار مجلس امروز 30 اردیبهشت 1403

مخبر: تمرکز استانداران بر موضوعاتی باشد که در رفع مشکلات مردم؛ بیشترین اثرگذاری را دارد

معاون اول رئیس جمهور استانداران سراسر کشور را مامور کرد تمرکز اصلی خود را بر طرح‌ها و پروژه‌هایی معطوف کنند که در رفع مشکلات مردم و پاسخ به مطالبات و نیازهای جامعه بیشترین اثرگذاری را دارد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۸۹۹۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور پیش از ظهر امر‌وز (دوشنبه) نشستی را با استانداران سراسر کشور با موضوع مهار تورم و رشد تولید برگزار و ضمن تبیین اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی دولت برای کنترل تورم در ماه‌های پایانی سال، گزارش اقدامات استانداران در خصوص جلسه گذشته را دریافت کرد.

 

مخبر در این نشست که در وزارت کشور برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) با یادآوری اینکه بخش مهمی از بار سنگین اداره کشور بر دوش استانداران است، از زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در استانها قدردانی و استانداران سراسر کشور را مامور کرد تمرکز اصلی خود را بر طرح‌ها و پروژه‌هایی معطوف کنند که در رفع مشکلات مردم و پاسخ به مطالبات و نیازهای جامعه بیشترین اثرگذاری را دارد.

 

وی با اشاره به اینکه هریک از استان‌ها از مزیت‌های خاص و منحصربفردی برخوردار هستند، تصریح کرد: استانداران باید مزیت‌ها و موضوعاتی را در اولویت قرار دهند که در ‌رشد تولید، مهار تورم، پیشبرد ماموریت‌های دولت و رفع مشکلات مردم بیشترین نقش و تاثیر را دارد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور از استانداران خواست ضمن پیگیری مجدانه سیاست‌ها و برنامه‌های دولت برای رشد تولید و مهار تورم، هر یک بر اساس نقشه راه جامع استان خود برای رشد تولید و مهار تورم حرکت کرده و گزارش عملکرد آن را به دولت ارائه دهند.

 

مخبر در ادامه با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام و مطالبه مردم برای سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه‌ها، افزود: مردم چشم‌انتظار افتتاح این پروژه‌ها هستند که لازم است طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالاتر که با اقدامات کوتاه‌مدت قابل افتتاح هستند شناسایی شده و در اولویت قرار گیرند تا با بهره‌برداری از آنها شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

 

وی همچنین بر استمرار برنامه احیاء واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه فعال تاکید کرد و گفت: احیاء واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی از اولویت‌های جدی دولت است و علاوه بر آن باید با گره‌گشایی و کمک به واحدهای تولیدی فعال، ظرفیت تولید و میزان اشتغال آن‌ها را افزایش دهیم.

 

معاون اول رئیس‌جمهور از رونق تولید بعنوان یکی از راهکارهای اصلی مقابله با گرانی و تورم نام برد و استانداران را به ارتباط نزدیک با نخبگان و دانشگاه‌ها برای بالا بردن ظرفیت تولید فراخواند و افزود: استانداران باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان برای رونق بخش تولید و افزایش بهره‌وری حداکثر استفاده را انجام دهند.

 

مخبر همچنین بر لزوم مردمی‌سازی اقتصاد و جلب مشارکت مردم برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولیدی تاکید و خاطرنشان کرد: روش‌ها و مکانیزم‌های تامین مالی متعددی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که استانداران با هم‌فکری دانشگاه‌ها می‌توانند در بکارگیری و اجرای روش‌های جدید تامین مالی نقش موثری ایفا کنند.

 

وی بر ضرورت هماهنگی هرچه بیشتر میان استانداران و دولت تاکید کرد و گفت: لازم است کارگروهی با تاکید بر موضوعات رشد تولید و مهار تورم در حوزه معاونت اول تشکیل شود تا استانداران بتوانند مسائل و مشکلات خود را با فوریت و بدون معطلی در این کارگروه مطرح و به دولت منتقل کنند.

 

معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: این فجایع و جنایات در طول تاریخ کم‌سابقه است و‌ متاسفانه مجامع بین المللی و کسانی که می‌توانند برای جلوگیری از این اتفاقات کاری انجام دهند هیچ اهتمامی ندارند.

 

مخبر همچنین در ابتدای سخنان خود بر اهمیت انتخابات پیش‌رو تاکید کرد و افزود: مشارکت در انتخابات از مولفه‌های مهم در اقتدار ملی است و باید تلاش کنیم انتخابات هرچه پرشورتر و با شکوه‌تر برگزار شود.

 

در این نشست معاون اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهور گزارشی از برنامه‌های در دست اقدام دولت در خصوص فرایند رصد و مهار تورم و رشد تولید ارائه کرد و به تشریح راهکارها و سیاست‌ها برای افزایش رشد اقتصادی در استان‌های سراسر کشور پرداخت.

 

در این جلسه گزارشی از عملکرد استان‌ها در حوزه رشد تولید و مهار تورم ارایه شد. در آبان سال جاری گزارش مرکز آمار ایران درباره تورم نشان داد که تورم در 21 استان کشور بالاتر از میانگین نرخ تورم کشور بوده و اختلاف تورم سالیانه استان‌ها بین بیشترین و کمترین میزان تورم حدود 15,9 واحد درصد است.

 

در این جلسه استانداران سراسر کشور نیز هر یک در سخنانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تکالیف مرتبط با نشست قبلی ارائه و توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف نظیر مولدسازی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، تامین مالی پروژه‌ها، استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه، رفع نقاط حادثه‌خیز، الگوی زنجیره ارزش و سایر موضوعات مطرح کردند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار