وزیر ارشاد: ۸۳۲ سینمای فعال در کشور داریم-راهبرد معاصر

وزیر ارشاد: ۸۳۲ سینمای فعال در کشور داریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در ابتدای دولت مردمی آیت الله رئیسی تنها ۵۷۰ سینمای فعال در کشور وجود داشت که اکنون شمار آن به ۸۳۲ سینما رسیده است.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۹۰۴۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ محمد مهدی اسماعیلی اظهار کرد: با همت سازمان سینمایی پیش بینی شده شمار سینما‌های فعال کشور تا پایان امسال به ۹۰۰ مرکز افزایش یاید.

وی افزود: با توجه به این که اکنون تنها یک سینمای فعال در مرکز استان بوشهر فعال است یک سالن برای فعال سازی سینمای جدید در این استان معرفی شده که فرایند‌های آن در حال انجام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: پس از سفر شهریورماه امسال به این استان، موضوع احداث کتابخانه مرکزی بوشهر به شکل ویژه دنبال و پس از بررسی انجام شده با همت مسئولان استانی زمین مورد نیاز تامین شد.

وی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به سهم خود اعتبار طرح کتابخانه مرکزی بوشهر را تامین می‌کند تا زیربنای این طرح مهم در دولت سیزدهم گذاشته شود.

اسماعیلی در ارتباط با فعالیت‌های مرتبط با پاسداشت یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: در این زمینه هیچ کاری اندازه کار‌های فرهنگی و هنری اهمیت ندارد بر همین اساس به این حوزه توجه ویژه‌ای معطوف شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: برای بزرگداشت شهادت "صادق گنجی" شهید شاخص و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، تولید ۲ مستند و تالیف چهار کتاب در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه بوشهر استانی فرهنگی است تلاش داریم با حمایت‌های ویژه اصحاب فرهنگ و هنر این استان برای تولید اثر‌های فرهنگی و هنری برای شهیدان شاخص استان پیشگام شوند.

شهید 'صادق گنجی ' سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان در ۲۸ آذر سال ۶۹ به دست کوردلان گروه موسوم به سپاه صحابه، به عنوان نخستین سفیر فرهنگی در راه بیداری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مراسم سی و سومین سالگرد شهادت شهید " صادق گنجی" تا ساعتی دیگر در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز می‌شود. / ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار