تقویت همکاری دفاعی میان عربستان و فرانسه-راهبرد معاصر

تقویت همکاری دفاعی میان عربستان و فرانسه

وزیر دفاع عربستان در جریان سفر به پاریس با همتای فرانسوی خود طرح اجرایی همکاری در زمینه‌های توانمندی، صنایع نظامی و تحقیق و توسعه امضا کردند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۳۵۸

به گزارش راهبرد معاصر. خالد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی از امضای «طرح اجرایی همکاری در زمینه‌های توانمندی (نظامی)، صنایع نظامی و تحقیق و توسعه» بین وزارتخانه‌های دفاع عربستان سعودی و فرانسه خبر داد.

 

وزیر دفاع عربستان امروز چهارشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس گفت: وزارتخانه‌های دفاع عربستان و فرانسه «طرح اجرایی همکاری در زمینه‌های توانمندی (نظامی)، صنایع نظامی و تحقیق و توسعه» را امضا کردند.

 

وزیر دفاع عربستان افزود که او و همتای فرانسوی خود، سباستین لکورنو، روابط راهبردی، همکاری و دیدگاه مشترکشان برای امنیت و ثبات منطقه را بررسی کردند.

 

شاهزاده خالد بن سلمان و هیأت همراهش در یک سفر رسمی و تحت هدایت محمد بن سلمان، ولیعهد و نخست وزیر عربستان، از پاریس دیدن کردند. وی در جریان این سفر با تعدادی از مقامات فرانسوی دیدار و درباره زمینه‌های همکاری و هماهنگی مشترک بین دو کشور و تعدادی از موضوعات مورد علاقه گفتگو کرد.

 

پیشتر، دولت آمریکا با قرارداد بزرگی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار برای صادرات قطعات یدکی تجهیزات نظامی به ارتش عربستان موافقت کرد./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده