بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹ هزار تومان/ چرا سکه ثابت ماند؟-راهبرد معاصر

بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹ هزار تومان/ چرا سکه ثابت ماند؟

باوجود کاهش قیمت ارز در بازار و بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹ هزار تومان، اما قیمت طلا و سکه در بازار با ثبات نسبی همراه است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۳۸۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا، سکه و ارز، اظهار داشت: در چند روز گذشته قیمت جهانی طلا ثابت بود ولی امروز با اعلام شاخص های سیاسی و اقتصادی امریکا قیمت طلای جهانی با افزایش 16 دلاری همراه شد و به 2020 دلار رسید.

 

وی افزود: قیمت ارز نیز از اواخر هفته گذشته سیر نزولی داشت و امروز به کانال 49 هزار تومان کاهش یافته است؛ باتوجه به افزایش قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه تغییر چندانی نداشت و با ثبات نسبی همراه بوده است.

 

این فعال بازار، با تأکید براینکه قیمت ارز باتوجه به بهبود شرایط اقتصادی کشور و مدیریت توسط بانک مرکزی در روزهای اخیر کاهشی بوده است؛ تصریح کرد: طی دو هفته گذشته بازار با رکود همراه بوده است و باوجود نزدیک شدن شب یلدا برخلاف تصورات، بازار طلا رونقی نداشته است چراکه این مناسبت بیشتر به بازار خوراکی ها مربوط است.

 

وی با تأکید براینکه دادو ستدها در بازار سطح پایین است، ادامه داد: طلا الان حباب ندارد و حباب سکه بدون تغییر مانده و همان 5 میلیون و 300 هزار تومان است.

 

در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 25 میلیون و 650 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 29 میلیون و 200 هزار تومان است. ضمن اینکه قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 15 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 10 میلیون و 250 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 5 میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

 

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 10 میلیون و 625 هزار تومان و طلای 18 عیار هر گرم 2 میلیون و 452 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 2041 دلار است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده