آلودگی هوا همچنان مهمان تهران امروز ۳۰ آذر ۱۴۰۲-راهبرد معاصر

آلودگی هوا همچنان مهمان تهران امروز ۳۰ آذر ۱۴۰۲

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (30 آذر 1402)‌ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 21
کد خبر: ۲۱۹۵۱۸

به گزارش راهبرد معاصر، شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد 115قرار داشت و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود و هم اکنون پنج شنبه 30 آذرماه ۱۴۰۲ نیز شاخص آلودگی هوا روی عدد 129است و کیفیت هوای پایتخت همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

 

در سال جاری و براساس روز شمار شاخص آلودگی تا امروز پنج شنبه 30 آذرماه ۱۴۰۲ کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، 184 روز در وضعیت قابل قبول، ٧٢روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بود.

 

هوای تهران در هیچ روزی در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار نداشته است.شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که این تقسیم‌بندی شامل « از صفر تا ۵۰ هوا پاک»، « ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط»، «از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس»، «از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم»، «از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم» و «از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک» می‌شود.در شرایط کیفیت هوای ناسالم برای گروه حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار