ارائه خدمات امدادی به ۱۴۷۸ گردشگر و مسافر نوروزی-راهبرد معاصر

ارائه خدمات امدادی به ۱۴۷۸ گردشگر و مسافر نوروزی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در چهارمین روز از طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، به هزار و ۴۷۸ نفر از گردشگران و مسافران خدمات امدادی ارائه شد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 18
کد خبر: ۲۳۳۲۹۷

به گزارش راهبرد معاصر، بابک محمودی اظهار داشت: از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ اسفند، در طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، ۴۷۴ مورد عملیات امدادی صورت گرفته است.

 

وی افزود: ۲۳۸ مورد جاده‌ای معادل ۵۰ درصد، ۲۷ مورد کوهستان معادل ۶ درصد، حادثه جوی ۳ مورد معادل ۱ درصد انجام شده است.

 

محمودی، کل دریافت کنندگان خدمات امداد و نجات در کشور را هزار ۴۷۸ نفر عنوان کرد و افزود: ۱۷۲ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۳۶۷ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند ،۱۵ نفر به مناطق امن انتقال داده شد و ۶۲ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد.

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: همچنین برای ۵۰ نفر در حوادث و سوانح جاده‌ای عملیات رهاسازی صورت گرفت و برای ۷۹۷ نفر سنجش میزان قند و فشارخون انجام شد.

 

محمودی از مسافران و گردشگران خواست با توجه به شرایط جوی و هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها دوری کنند.

 

وی ضمن درخواست از رانندگان برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی گفت: مسافران در صورت نیاز امداد جاده‌ای با سامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده