وضعیت بورس در ساعات پایانی معاملات امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

وضعیت بورس در ساعات پایانی معاملات امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازار سرمایه دومین روز کاری هفته را با رشدی ۲۷ هزار واحدی به پایان رساند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 21
کد خبر: ۲۳۷۱۴۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ بازار سهام دومین روز کاری هفته را مشابه روز گذشته با اقتبال خریداران مواجه بود و در نهایت توانست با صعود به کار خود پایان دهد.

 

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 27 هزار واحدی به 2 میلیون و 312 هزار واحد رسید. همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 8500 واحدی به ارتفاع 753 هزار واحد رسید.

 

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «فصبا» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «فولاد»، «ذوب» و «فملی» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «کرمان» و «فن افزار» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

 

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به کاهش نرخ ارز غیر رسمی و برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان، همگی کار خود را در دامنه ی منفی آغاز کردند.

 

همچنین دیگر نکته ای که در معاملات امروز به چشم می خورد، عدم واکنش بازار به اخبار ساماندهی معافیت های مالیاتی صندوق های بورسی بود.

 

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 2 اردیبهشت ماه 1403، مبلغ 7 هزار میلیارد تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 320 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

 

در بازار امروز 288 نماد در محدوده مثبت و 171 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 242 نماد در محدوده مثبت و 111 نماد در محدوده منفی معامله شدند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده