اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات مستقل درباره گور‌های جمعی در نوار غزه شد-راهبرد معاصر

اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات مستقل درباره گور‌های جمعی در نوار غزه شد

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی نسبت به گزارش‌های منتشر شده پیرامون کشف گور‌های دسته‌جمعی در نوار غزه، خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شد.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 24
کد خبر: ۲۳۷۷۶۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ پیتر استانو روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در بروکسل تاکید کرد: ما از گزارش‌ها درباره کشف گور‌های دسته جمعی در خان یونس و بیمارستان الشفاء به شدت نگران و خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به آنچه احتمال نقض قوانین حقوق بشری در غزه نامید افزود: انجام تحقیقات مستقل و پاسخگویی در این زمینه مهم است.

استانو اضافه کرد: رویکرد اتحادیه اروپا در غزه یا هر مکان دیگری یکپارچه بوده و به همین خاطر است که ما خواهان آتش‌بس هستیم تا درگیری‌ها خاتمه یابد.

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا در حالی این مطلب را بیان کرد که منابع رسانه‌ای فلسطین اخیرا از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در بیمارستان ناصر در شهر «خان یونس» پس از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. طبق این گزارش، در این گور دسته جمعی پیکر ۷۳ شهید فلسطینی کشف شده است.

شبکه فلسطینی «القدس» اعلام کرد که تاکنون پیکر ۲۸۳ شهید در گور‌های دسته جمعی در خان یونس کشف شده است. در همین راستا، سازمان دفاع شهری نوار غزه نیز اعلام کرد: سه گور جمعی در بیمارستان ناصر وجود دارد و تعداد شهدا صد‌ها نفر تخمین زده می‌شود.

پیشتر سخنگوی سازمان دفاع شهری نوار غزه اعلام کرده بود: بسیاری از اهالی منطقه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم که آن‌ها بازداشت شده یا دفن شده‌اند. / ایرنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار