حماس: تسلیم هیچ فشار آمریکایی در مذاکرات نمی‌شویم-راهبرد معاصر

حماس: تسلیم هیچ فشار آمریکایی در مذاکرات نمی‌شویم

یکی از رهبران ارشد حماس با تأکید بر اینکه این جنبش هرگز توافقی را که شامل آتش‌بس جامع نباشد، نمی‌پذیرد تأکید کرد: ما برای رسیدن به توافق جدّی هستیم اما تسلیم هیچ‌گونه فشار آمریکایی نمی‌شویم.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 29
کد خبر: ۲۳۸۴۶۴

به گزارش راهبرد معاصر، در حالی که امروز هیئتی از جنبش حماس فلسطین قرار است در قاهره با مسئولان مصری درباره پیشنهاد اخیر مطرح‌شده در مذاکرات آتش‌بس غزه و تبادل اسرا گفتگو کند، «سامی ابوزهری» یکی از رهبران حماس طی بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: ما همچنان در حال بررسی پاسخ رژیم صهیونیستی به موضع حماس که از طریق میانجی‌ها دریافت شد هستیم و هنوز برای تصمیم‌گیری جهت پاسخ به آن زود است.

 

ابوزهری تأکید کرد: جنبش حماس هرگز هیچ توافقی را که شامل توقف کامل تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه نباشد، نخواهد پذیرفت.

 

وی گفت: حماس به برادران مصری و قطری اطمینان داده است که برای دستیابی به توافق جدی است اما تسلیم هیچ فشار آمریکایی نخواهد شد.

 

از طرف دیگر منابع رسانه‌ای گزارش دادند که امروز دوشنبه هیئت حماس در قاهره به‌ریاست «خلیل الحیه» معاون رئیس جنبش حماس در نوار غزه و «زاهر جبارین» مسئول پرونده اسرا در حماس با «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات عمومی مصر و همچنین دیگر مسئولان مصری که بر روند مذاکرات نظارت دارند درباره برخی نکات مربوط به پاسخ طرف اسرائیلی به سند پیشنهادی حماس که پیشتر ارائه شده بود گفتگو خواهند کرد و قبل از آن موضع نهایی خود را درباره پاسخ اسرائیل اعلام نخواهد کرد.

 

منابع آگاه در این زمینه در گفتگو با العربی الجدید اعلام کردند که رهبری حماس مایل است برخی عبارات و نکات موجود در پاسخ اسرائیل به موضع این جنبش کاملاً روشن شود.

 

العربی الجدید اعلام کرد: یکی از رهبران حماس در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفته است که این جنبش امروز دوشنبه در قاهره پاسخ خود را به پیشنهاد جدید در مذاکرات خواهد داد.

 

یکی از رهبران مقاومت فلسطین هم به‌نوبه خود اعلام کرد: پاسخ رژیم صهیونیستی به موضع حماس که از طریق میانجی‌ها دریافت شد پاسخ روشنی به مطالبات طرف فلسطینی نمی‌دهد به‌ویژه در مورد فرایندهای مراحل پیشنهادی و بر همین اساس این نگرانی وجود دارد که صهیونیست‌ها بعد از آزادی گروهی از اسرای خود و فرار از فشارهای داخلی که به این رژیم وارد می‌شود مجدداً روش قبلی خود را از سر بگیرند (ازسرگیری تجاوزات).

 

این منبع ادامه داد: آنچه رسانه‌های عبری و همچنین برخی رسانه‌های وابسته به طرف‌های میانجی درباره امتیازات ارائه‌شده از سوی اسرائیل در مذاکرات منتشر می‌کنند واقعی نیست./ تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده