هیاتی از حماس به قاهره سفر می‌کند-راهبرد معاصر
سفیر ایران: قرار بود شهید امیرعبداللهیان به لبنان بیاید یمن جشن ملی خود را تا پایان عزای عمومی ایران به تاخیر انداخت گفتگوی واشنگتن با تل‌آویو درباره حمله به شهر رفح استعفای مقام امنیتی تل‌آویو به‌دلیل انتقاد از نحوه مدیریت جنگ غزه نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین

هیاتی از حماس به قاهره سفر می‌کند

یک مقام حماس درحالیکه این گروه پیشنهاد توافق آتش بس ارائه شده از سوی مصر را پذیرفته است، اعلام کرد که هیاتی از این گروه به زودی به قاهره سفر می‌کند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۰ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 06
کد خبر: ۲۳۹۶۰۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ طاهر النونو یکی از رهبران جنبش حماس امروز دوشنبه اعلام کرد که هیاتی از این گروه در آینده نزدیک برای گفتگو در مورد توافق آتش بس به قاهره سفر خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما پیشنهادی را قبول کردیم که شامل آتش بس، بازسازی غزه، بازگشت آوارگان و آزادی اسرا می‌شود و منتظر هستیم میانجی‌ها در ارتباط با پاسخ رهبری حماس اقدام کنند.

در همین راستا رویترز به نقل از یک مقام صهیونیستی مدعی شد پیش نویس توافق نامه پیشنهادی مصر تعهداتی را متوجه اسرائیل می‌کند که هرگز مورد قبول تل آویو واقع نخواهد شد.

یکی از رهبران جنبش حماس امروز دوشنبه در گفتگو با الجزیره اعلام کرد که جنبش متبوعش موافقت خود را با طرح پیشنهادی قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه اعلام کرده است.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تلفنی با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر قطر و عباس کامل وزیر اطلاعات مصر گفتگو کرد.

هنیه این دو مقام ارشد عربی را در جریان موافقت جنبش متبوعش با طرح پیشنهادی قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه قرار داد. / تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار