حماس: آمریکا و اسرائیل بر سر توافق آتش بس غزه اختلاف نظر دارند-راهبرد معاصر

حماس: آمریکا و اسرائیل بر سر توافق آتش بس غزه اختلاف نظر دارند

حمود مرداوی از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی تاکید کرد که شواهد حاکی از اختلاف رسمی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر توافق آتش بس غزه است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 10
کد خبر: ۲۴۰۱۰۹

به گزارش راهبردمعاصر؛ محمود مرداوی در گفت وگو با شبکه العربی قطر، گفت: آمریکا از همه آنچه در مذاکرات ارائه شد و به هیات اسرائیلی منتقل شد، آگاه بود.

 

وی افزود: از ما خواسته شد که بر اساس تائید (رژیم) اسرائیل با جمله بندی آخرین پیشنهاد موافقت کنیم و شخصیت‌های آمریکایی به میانجی‌ها متعهد شده بودند که توافق را اجرا کنند.

 

مرداوی تصریح کرد: اسرائیل آنچه را که بر سر آن توافق شده بود را نادیده گرفت و عملیات نسل کشی و کشتار را تشدید کرد.

 

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، تهاجم زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی این شهر را اشغال کرده‌ است.

 

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

 

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان این ادعا که طرح پیشنهادی حماس با خواسته‌های این رژیم فاصله دارد، مدعی شد: اجازه نمی‌دهیم حماس توانایی‌های نظامی خود را بازسازی کند. اسرائیل اجازه نخواهد داد که حماس در نوار غزه حکومت کند./ایرنا 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده