محل آرامستان جدید در شرق تهران نهایی شد-راهبرد معاصر

محل آرامستان جدید در شرق تهران نهایی شد

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از نهایی شدن توافق با مالک زمین محل احداث آرامستان جدید تهران در شرق خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۲۶۹

به گزارش راهبرد معاصر. حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران در آیین بهره‌برداری از چهار بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: در حوزه احداث بازار‌های میوه و تره‌بار هر تعداد که آماده می‌شود تحویل شهروندان تهرانی می‌دهیم تا روند خدمت‌رسانی سرعت بگیرد. امروز در قالب یکصد و بیستمین پویش امید و افتخار چهار بازار میوه و تره‌بار در مناطق ۱۱، ۹، ۶ و ۲۲ به بهره‌برداری می‌رسد تا از این پس در روند خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی قرار بگیرند. تا پایان سال جاری نیز ۴۰ بازار میوه و تره‌بار دیگر احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: تلاش می‌کنیم در نقاطی که محیط اجازه می‌دهد این بازار‌ها با معماری ایرانی اسلامی اجرا شود. همچنین کیفیت و توجه به آن را در دستورکار قرار دادیم و شیوه برخورد نیز با مشتریان قطعا بهبود پیدا خواهد کرد. به این ترتیب کیفیت محصولات و تکریم شهروندان در میادین میوه و تره‌بار در دستور کار قرار دارد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: برای احداث بازار‌های میوه و تره‌بار نیازسنجی انجام می‌شود و پس از مشخص شدن زمین مکان مورد نظر از طریق شهرداری منطقه برای احداث میوه و تره‌بار در نظر گرفته می‌شود.

 

نظری در پاسخ به سوالی درخصوص روند تکمیل روددره فرحزاد گفت: چند موضوع مهم درخصوص این پروژه وجود دارد. ابتدا باید اعلام کنیم که درحال حاضر موضوع تجمع معتادان متجاهر و انباشت زباله‌ها در این محدوده به طور کامل حل شده، اما برخی املاک به صورت معارض در مسیر این پروژه حدود ۱۲ سال بود که وجود داشت، اما با تمهیداتی که اندیشیده شد، جلسه‌ای با مالکین گذاشتیم و پرداخت‌ها انجام شد و امیدواریم در شش ماه نخست سال جاری ساز نخست این پروژه به بهره‌برداری برسد.

 

وی درباره نقطه‌یابی آرامستان‌های جدید شهر تهران نیز گفت: نقطه‌یابی‌ها انجام شده، اما تا با مالک توافق کامل حاصل نشود این نقاط قابل اعلام نیست البته زمینی در شرق تهران تقریبا توافق نهایی آن حاصل شده است.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به سوال دیگری درخصوص زباله‌سوز شهر تهران نیز گفت: مشاور ذی‌صلاح را گرفته‌ایم و طرح در حال بررسی است. مشاور باید تعیین کند که شرکت چینی صلاحیت کامل دارد یا خیر. البته هنوز به قرارداد نرسیده‌ایم و در مسیر انعقاد قرارداد هستیم.

 

نظری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به درگذشت خبرنگار حوزه شهری حسین تبریزی اشاره کرد و افزود: زنده‌یاد تبریزی در حوزه شهری خبرنگار فعالی بود که درگذشت وی را به همه خبرنگاران حوزه شهری تسلیت می‌گویم./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده