اسعفای مسئول بلندپایه‌ شورای امنیت داخلی صهیونیست‌ها-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

اسعفای مسئول بلندپایه‌ شورای امنیت داخلی صهیونیست‌ها

دومینوی استعفای مسئولان صهیونیست ادامه دارد بطوریکه امروز مسئول سیاست «روز بعد در غزه» از شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی استعفا داد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۳۷۴

به گزارش راهبرد معاصر، یورام حمو، مسئول امور راهبردی شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه استعفا از سمت خود را ارائه کرد.

 

براساس گزارش المیادین، شبکه ۷ رژیم صهیونیستی توضیح داد که حمو مسئول پیگیری سیاست روز بعد در غزه بود و استعفای او از این مقام نشان دهنده عدم پیشرفت در رسیدگی به این موضوع است.

 

در این زمینه، کانال صهیونیستی کان خاطرنشان کرد: شورای امنیت داخلی، نهادی است که مسئولیت امور خارجی و امنیت داخل را بر عهده دارد و از جمله از آغاز جنگ غزه، روی موضوع به اصطلاح «روز بعد در غزه» کار می‌کند. (منظور از روز بعد، ادعای صهیونیست‌ها در خصوص فردای روز نابودی حماس است.)

 

رسانه‌های صهیونیستی اخیراً پس از استعفای آهارون حلیوا، رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش (امان) به دلیل ناکامی وی در کشف عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، نسبت به استعفای عمده در بین مقامات رژیم صهیونیستی هشدار داده بودند. در ۲۳ آوریل، آموس هارل، تحلیلگر امور نظامی در روزنامه صهیونیستی هاآرتص، موج بزرگی از استعفا‌ها را در میان مقامات سیاسی و امنیتی در دوره آتی پیش بینی کرد.

 

هارل گفت: این استعفا‌ها نتانیاهو را به گوشه‌ای می‌کشاند، زیرا او تنها کسی است که تاکنون از پذیرفتن هرگونه مسئولیتی در قبال شکست غزه خودداری کرده است.

 

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز از سویی دیگر درباره اثر دومینوی استعفای حلیوا صحبت و تأکید کرد که او آخرین کسی نیست که در میان افسران ارشد اشغالگر استعفا می‌دهد.

 

این روزنامه فاش کرد که افسران ارشد دیگری از جمله ۴ نفر با درجه سرهنگی و در سطح فرماندهان یگان‌های میدانی وجود داشتند که به همرزمان خود از قصد استعفا اطلاع دادند. منابعی نیز در ارتش اشغالگر در گفتگو با رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند مقامات ارشد بیشتری در ارتش پس از عید پاک (پس از ۱۵ آوریل) استعفای خود را اعلام خواهند کرد./ باشگگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار