حماس: از خواسته‌های اصلی خود کوتاه نمی‌آییم-راهبرد معاصر

حماس: از خواسته‌های اصلی خود کوتاه نمی‌آییم

یک مسئول ارشد جنبش حماس با اشاره به اینکه مردم و مقاومت فلسطین هرگز از خواسته‌های اساسی خود در مذاکرات کوتاه نمی‌آیند و به گرفتن حقشان پایبند هستند، از همه طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواست اقدامی جدی برای توقف تجاوزات اشغالگران به غزه انجام دهند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۵۴۱

به گزارش راهبرد معاصر،  «حسام بدران» رئیس دفتر روابط ملی در جنبش حماس فلسطین طی سخنانی بر وحدت موضع فلسطینی‌ها در سطح سیاسی و نیز مذاکره تأکید و اعلام کرد: مطالباتی که هیئت مذاکره‌کننده حماس در مذاکرات مربوط به آتش‌بس مطرح کرده مورد توافق ملی و همه گروه‌های فلسطینی است.

 

حسام بدران در نشست مشورتی دبیران‌کل و نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطین که دیروز یکشنبه در ساختمان شورای ملی فلسطین در دمشق برگزار شد و در آن طرف‌های فلسطینی آخرین تحولات مربوط به نبرد با دشمن صهیونیستی در نوار غزه را مورد بررسی قرار دادند گفت: دیدارها و تماس‌ها با کل جامعه ملی فلسطین و گروه‌ها و مؤلفه‌های مختلف مردم فلسطین در عرصه‌های مختلف ادامه دارد.

 

این مسئول حماس با اشاره به اینکه مقاومت و مردم فلسطین از خواسته‌های اساسی خود در مذاکرات کوتاه نمی‌آیند تأکید کرد: هر مذاکره‌ای باید به آتش‌بس کامل و همه‌جانبه، خروج کامل نیروهای اشغالگر از تمام مناطق نوار غزه، بازگشت آوارگان به خانه‌های خود بدون محدودیت و قید و شرط و آغاز روند امدادرسانی مستمر و بازسازی غزه منجر شود؛ به‌طوری که نیازهای مردم ما در نوار غزه را برآورده کند و سپس به یک توافق جدی و شرافتمندانه برای تبادل اسرا برسیم تا به رنج چندین دهه اسیران ما در زندان‌های دشمن اشغالگر پایان دهد.

 

وی تصریح کرد: ما در این مرحله یک اقدام سیاسی و موضع ملی را پشت‌سر می‌گذاریم و امروز درک روزافزونی از موضع فلسطین چه در سطح منطقه‌ای و چه بین‌المللی و چه در سطح دولت‌ها و چه در سطح مردمی وجود دارد و می‌بینیم که مردم سراسر جهان برای حمایت از ملت فلسطین و رد اشغالگری که چندین دهه است فلسطینی‌ها را آزار می‌دهد جنبش بزرگی را آغاز کرده‌اند.

 

حسام بدران اظهار داشت: رژیم اشغالگر اکنون به‌نوعی منزوی شده است و موضع آن دیگر مورد قبول اکثریت قریب به اتفاق طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نیست، به همین دلیل تجاوزی که رژیم صهیونیستی به رفح انجام داده نوعی شورش و استکبار علیه کل دنیاست و صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا فراتر از قوانین بین‌المللی و هنجارهای معمول دنیا که همه باید به آن پایبند باشند عمل کنند و توجهی به این قوانین ندارند.

 

این مسئول حماس از همه طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواست «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر و کابینه راست افراطی وی را برای توقف تجاوزات مداوم علیه مردم فلسطین تحت فشار قرار دهند.

 

بدران تأکید کرد: مردم فلسطین هرگز تسلیم نمی‌شوند و از حق طبیعی خود برای مقاومت در برابر اشغالگری و تجاوز دست برنمی‌دارند.

 

رئیس دفتر روابط ملی جنبش حماس در ادامه راجع به وضعیت اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر گفت: اسرای ما امروز در زندان‌های دشمن صهیونیستی در شرایطی غیرانسانی و بی‌سابقه به‌سر می‌برند؛ چه کسانی که بعد از 7 اکتبر توسط ارتش صهیونیستی از نوار غزه ربوده شدند و چه آنهایی که سال‌هاست در زندان‌های رژیم اشغالگر اسیر هستند. اسرای فلسطینی تحت بدترین و ظالمانه‌ترین شکنجه‌ها قرار دارند و رژیم اشغالگر هیچ اطلاعاتی درباره آنها نمی‌دهد اما ما به ایفای نقش خود در دفاع از اسرایمان تا آزادی آنها ادامه می‌دهیم.

 

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز دیروز در همین نشست با دبیران‌کل گروه‌های فلسطینی در دمشق به بررسی روند نبرد با دشمن صهیونیستی پرداخته اعلام کرد: مقاومت تا زمان رسیدن به پیروزی به مبارزه ادامه خواهد داد.

 

النخاله تأکید کرد: در حالی که تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد هشتمین ماه خود شده است مقاومت فلسطین تا زمان رسیدن به پیروزی به مبارزه ادامه خواهد داد. ملت فلسطین در غزه به‌گونه‌ای با دشمن مبارزه می‌کنند که پیش از این مبارزه نکرده بودند و رژیم اشغالگر با مقاومتی مواجه شده است که قبل از این مواجه نشده بود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده