قیمت جهانی طلا امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

قیمت جهانی طلا امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۷۳۷

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، قیمت طلا در شرایطی در معاملات روز سه شنبه افزایش یافته که تمرکز بازار بر گزارش تورم آمریکا در این هفته است که می‌تواند مسیر سیاست‌های پولی آمریکا و نرخ بهره این کشور را در سال جاری میلادی تعیین کند.

 

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.35 درصد افزایش به 2344 دلار و 51 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.35 درصدی به 2351 دلار و 10 سنت رسیده است.

 

اطلاعات مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا امروز و اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده فردا منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود نرخ تورم ماهانه در آمریکا 0.3 درصد افزایش یافته و تورم سالیانه در این کشور به 3.6 درصد برسد.

 

تحلیلگران عقیده دارند اگر طلا بتواند بالاتر از سطح 2320 تا 2330 دلار قرار بگیرد، نشانه مثبتی خواهد بود و بدین معناست که کاهش شاخص قیمت مصرف کننده می‌تواند قیمت طلا را در کوتاه‌مدت به بالاترین رقم برساند. اما در حال حاضر سناریوی رکود تورمی تا حدی تاثیر هزینه بالای نگهداری طلا را خنثی کرده و از قیمت این فلز گرانبها حمایت می‌کند.

 

معمولاً از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما نرخ بالای بهره هزینه نگهداری آن را افزایش داده است.

 

گزارش ضعیف‌تر از حد انتظار اشتغال در آمریکا در ماه آوریل احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی را افزایش داده است. اکثر اقتصاددان‌ها عقیده دارند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه سپتامبر، دوبار تا پایان سال پایین خواهد آورد.

 

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.97 درصد افزایش به 28 دلار و 72 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.31 درصدی 1003 دلار و 88 سنت معامله می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار