قیمت جهانی طلا امروز 26 اردیبهشت 1403-راهبرد معاصر

قیمت جهانی طلا امروز 26 اردیبهشت 1403

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۲۳۵۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 15
کد خبر: ۲۴۰۸۸۴

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پس از انتشار اطلاعات اقتصادی این کشور مبنی بر افزایش قیمت تولیدکننده، از قیمت طلا حمایت کرده است.


قیمت هر اونس طلا امروز با 0.03 درصد افزایش به 2358 دلار و 81 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.15 درصدی به 2363 دلار و 50 سنت رسیده است.


تحلیلگران عقیده دارند کاهش ارزش دلار تا حدی از بازار طلا حمایت کرده است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.


اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر عدم افزایش بیشتر نرخ بهره هم خبر خوبی برای طلا بوده است.


قیمت‌های تولیدکننده در آمریکا بیش از حد انتظار در آوریل افزایش داشته که نتیجه بالا رفتن هزینه خدمات و کالاها بوده است. بدین ترتیب احتمال کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر کمرنگ‌تر می‌شود.

 

همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود. اما افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 

ارزش دلار 0.2 درصد به دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا کاهش یافته است. سود اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری خزانه‌داری آمریکا هم پایین آمده است.

در این بین، پاول گفت انتظار دارد تورم در آمریکا در طول سال 2024 رو به کاهش باشد و فدرال رزرو نرخ بهره را بیش از این بالا نخواهد برد.
تمرکز سرمایه‌گذاران در حال حاضر معطوف به آمار مربوط به قیمت مصرف‌کننده در آمریکاست تا سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست‌های پولی فدرال رزرو در سال جاری میلادی ارائه دهد.

 

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.25 درصد افزایش به 28 دلار و 78 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 1.77 درصدی 1056 دلار و 52 سنت معامله می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده