سرنگونی پهپاد اوکراینی در منطقه «بلگورود» روسیه-راهبرد معاصر

سرنگونی پهپاد اوکراینی در منطقه «بلگورود» روسیه

در ادامه حملات پهپادی ارتش اوکراین در عمق خاک روسیه، مقامات محلی اعلام کردند که یک پهپاد مهاجم ارتش اوکراین در منطقه بلگورود رهگیری و منهدم شده است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۲ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 19
کد خبر: ۲۴۱۳۶۰

به گزارش راهبرد معاصر، ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود روسیه علام کرد که سامانه‌های پدافندی نیروهای مسلح این کشور سحرگاه امروز یکشنبه یک پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در منطقه چرنیانسکی بدون تلفات جانی رهگیری و سرنگون کردند.

 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه دیروز شنبه در واکنش به تشدید حمله‌های پهپادی در مناطق مختلف این کشور با انتشار بیانیه‌ای به آمریکا، اتحادیه اروپا و اوکراین هشدار داد که آنها دارند با آتش بازی می‌‍کنند.

 

در این بیانیه آمده است که « در ۱۶ و ۱۷ می، رژیم نئونازی کیف یک حمله گسترده دیگر را با هواپیماهای بدون سرنشین بال ثابت و قایق های بدون سرنشین به کریمه، منطقه کراسنودار و سایر مناطق روسیه انجام داد. بار دیگر مایلیم صریحاً به واشنگتن، لندن، بروکسل و دیگر پایتخت های غربی و همچنین کیف که تحت کنترل آنهاست هشدار دهیم که با آتش بازی می کنند. روسیه چنین تجاوزاتی را در خاک خود بی پاسخ نخواهد گذاشت.

 

وی در ادامه افزود که در پشت این حملات وحشیانه با سلاح‌های غربی، شبح‌های مقامات آمریکایی و بریتانیایی ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، به وضوح قابل مشاهده است.

 

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به سفر مکرر مقامات غربی به اوکراین تأکید شده که «آنها نه تنها موشک‌های دوربرد و تسلیحات سنگین را به او می‌دهند، بلکه اجازه استفاده از آن‌ها علیه روسیه را نیز می‌دهند و در نتیجه به تشدید بیشتر درگیری کمک می‌کنند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار