پیش بینی قیمت دلار ۷ خرداد ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش بینی قیمت دلار ۷ خرداد ۱۴۰۳

قیمت دلار در دومین روز معاملاتی هفته با کاهش محدود بازگشایی شد. معامله‌گران، بازار ارز را منتظر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نشست شورای حکام می‌دانند. به این ترتیب شرایط خرید و فروش در بازار ارز طی روزهای اخیر رکودی شده است.
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۹ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 26
کد خبر: ۲۴۲۵۸۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش ۵۰۰ تومانی بازگشایی شد، اما این روند در ادامه روز کمی تعدیل شد و قیمت در میانه کانال هفتم از کریدور پنجم بسته شد.


کارشناسان اقتصادی معتقدند موضوع انتخابات ریاست جمهوری که تیرماه برگزار می‌شود و نشست شورای حکام،  بازار ارز را در حالت انتظاری قرار داده است. آنها می‌گویند انتظارات تورمی نسبت به اقتصاد رفتاری وزن بالایی دارد و همین موضوع در ماه‌های آینده حجم زیادی از تقاضا را در بازارهای مالی به وجود می‌آورد.


تحلیلگران، سیاست‌گذار را مسئول ایجاد هر روندی در بازار ارز و قیمت دلار می‌دانند و معتقدند فعلا راهگشای ایجاد شرایط باثبات و آرام در بازار، به موضوعات سیاسی و حسن روابط با سایر کشورها گره خورده است.

 

گفتنی است قیمت درهم  روز یکشنبه ۶ خرداد با رقم ۱۵ هزار و ۷۴۰  تومانی معامله شد و نسبت به روز شنبه تغییر قیمت نداشت. تتر بدون تغییر قیمت و با رقم ۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس در دومین روز هفته تغییر قیمت نداشت و در کف کانال ۷۳ هزار تومانی معامله شد و یورو نیز بدون تغییر روی رقم ۶۲ هزار و ۵۸۰ تومانی ایستاد.


گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز یکشنبه افزایش داشت. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۹۱۶ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۹۳۸ تومان عرضه شد./تجارت نیوز

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار