کاهش نسبی دما در نواحی شمال کشور از سوم تیر ماه-راهبرد معاصر

کاهش نسبی دما در نواحی شمال کشور از سوم تیر ماه

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: از فردا سوم تا ۵ تیر ماه در نواحی شمال کشور شاهد کاهش نسبی دمای هوا خواهیم بود.
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 22
کد خبر: ۲۴۶۵۳۵


صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور  با بیان اینکه امشب در نواحی غرب و شمال غرب کشور شاهد تشديد بارش ها خواهیم بود گفت: در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان‌شمالی، شمال خراسان‌رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در استان های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، نیمه غربی سواحل دریای خزر و استان‌های گیلان و غرب مازندران، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های تهران، البرز و سمنان میزان بارش ها بیش‌ از گذشته خواهد بود.

او با بیان اینکه فردا سوم تیر ماه در  استان‌های کردستان، شمال همدان، شمال مرکزی، قم و خراسان‌رضوی، رگبار پراکنده  همراه  با رعدوبرق و وزش باد خواهد بود گفت: دوشنبه نیز در شمال‌غرب و استان‌های واقع در البرز مرکزی و غربی و سواحل خزر، بارش‌ها تداوم دارد.

وی  اظهار کرد: در ۲ روز آینده با نفوذ جریانات شمالی به سواحل خزر در استان‌های ساحلی خزر، کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل و دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از غرب و مرکز در برخی ساعت‌ها وزش باد شدید است که در بعضی ساعت‌ها سبب وقوع گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در سه روز آینده آب‌های دریای عمان و امروز و فردا دریای‌خزر، مواج و متلاطم است./باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار