رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان: قصد به رسمیت شناخته شدن طالبان را نداریم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان: قصد به رسمیت شناخته شدن طالبان را نداریم

رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان تصریح کرد نشست سوم دوحه برای عادی‌سازی روابط با طالبان نیست.
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۵ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۲۴۶۷۳۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ رزا اوتنبایوا رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اظهار داشت نشست سوم دوحه به معنی مشروعیت بخشیدن یا عادی‌سازی روابط با طالبان نیست، بلکه نشستی برای رسیدگی به مسائل افغانستان است.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان افزود این نشست ممکن است فرصتی برای زنان افغان فراهم کند تا در نشست‌های آینده شرکت کنند.

اوتنبایوا گفت: «نمایندگان ویژه همه کشور‌ها برای نخستین‌بار با طالبان رو در رو ملاقات خواهند کرد و این نمایندگان به طالبان خواهند گفت این گونه نمی‌شود، ما باید زنان را پشت میز داشته باشیم و همچنان به آنها اجازه کار را بدهیم».

وی ادامه داد در نشست دوحه درمورد کمک به بخش خصوصی، بانکداری و معیشت جایگزین برای کشاورزان افغان بحث خواهد شد.

رئیس یوناما همچنین تأکید کرد طالبان خواستار همکاری جامعه جهانی در بخش‌های امنیتی، کشاورزی و بهداشت شده است، اما تغییر نظر طالبان درمورد امکان تحصیل زنان و دختران پیش‌شرط کمک‌های جامعه جهانی است. /باشگاه خبرنگاران 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده