جوزپ بورل: سرایت جنگ به لبنان بر روی منطقه و ورای آن تاثیر می‌گذارد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

جوزپ بورل: سرایت جنگ به لبنان بر روی منطقه و ورای آن تاثیر می‌گذارد

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بحبوحه تهدید‌های رژیم صهیونیستی برای دامن زدن به آتش جنگ، اعلام کرد که سرایت جنگ به لبنان بر روی منطقه و ورای آن تاثیر می‌گذارد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۵ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۲۴۶۷۴۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ بورل امروز یکشنبه در حساب ایکس خود اعلام کرد: خطر جنگ تمام عیار با دخالت حزب‌الله واقعی است. سرایت جنگ به لبنان به طور جدی بر روی منطقه و ورای آن تاثیر می‌گذارد.

در هفته‌های گذشته رژیم صهیونیستی تهدید کرده که دامنه جنگ را گسترده‌تر می‌کند و برخی از مقام‌های تل آویو مدعی برنامه ریزی برای تجاوزات به لبنان شدند.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله با هشدار به صهیونیست‌ها درباره هرگونه گسترش دامنه درگیری تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در حالی که از وقوع شرایطی که منجر به جنگ گسترده می‌شود، وحشت دارد، در تلاش است فرصت را غنیمت بشمرد و به‌روی گسترش محدود درگیری‌ها کار کند.

وی تاکید کرد:، اما ما به دشمن اخطار می‌دهیم هرگونه گسترش درگیری، حتی اگر محدود هم باشد، با پاسخ قاطع حزب‌الله مواجه می‌گردد و عواقب ناگواری در انتظار اشغالگران خواهد بود.

«آموس هوکشتاین»، فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته درحالی برای چهارمین بار وارد بیروت شد که براساس گزارش‌ها وی برای توقف درگیری در جنوب لبنان این سفر را انجام داد و با لحنی تهدیدآمیز با مقامات لبنانی در این زمینه صحبت کرد.

براساس اطلاعات به دست آمده توسط تسنیم، لحن تهدیدآمیز هوکشتاین با پاسخی مواجه شده که پیش‌تر نیز آن را شنیده بود. پاسخی که مفاد آن «ضرورت پایان دادن به جنگ در غزه» پیش از آغاز هر گفتگویی بود. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار