جنگ با حزب الله به گسترش منازعه در خاورمیانه منجر می‌شود-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

جنگ با حزب الله به گسترش منازعه در خاورمیانه منجر می‌شود

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره گسترش منازعه در خاورمیانه در صورت حمله تل آویو به جنوب لبنان هشدار داد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۷۸۳

به گزارش راهبرد معاصر، درحالی مقامات صهیونیست بر گسترش جنگ در جبهه‌های شمالی با حزب الله لبنان تاکید دارند که آمریکا به عنوان بزرگترین حامی این رژیم به خوبی نسبت به عواقب چنین تصمیمی آگاهی دارد.

 

بر این اساس، سی کیو براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هشدار داد جنگ با حزب الله لبنان می‌تواند باعث گسترش بیشتر منازعه در منطقه شود.

 

وی با هشدار به مقامات صهیونیست درباره تصمیماتشان، تاکید کرد: انجام حمله از سوی اسرائیل به جنوب لبنان می‌تواند خطر گسترش جنگ منطقه‌ای را افزایش دهد به ویژه آنکه اگر حیات حزب الله به خطر بیافتد این احتمال وجود دارد که پای ایران نیز به جنگ باز شود.

 

این مقام آمریکایی با اشاره به ناتوانی تل آویو در مقابله با توانمندی‌های حزب الله، خاطر نشان کرد: حزب الله به مراتب از جنبش حماس در حوزه‌های موشکی و قابلیت‌های نظامی تواناتر است. من آنگونه تصور می‌کنم که ایران تمایل بیشتری برای حمایت از حزب الله در صورت به خطر افتادن این جنبش دارد.

 

سی کیو براون تاکید دارد: تمامی این موارد نشان می‌دهد وقوع این موارد می‌تواند به گسترش جنگ و منازعه در منطقه دامن بزند. همین امر باعث می‌شود اسرائیل نگران آنچه در جنوب و در غزه رخ می‌دهد باشد بلکه باعث نگرانی از جبهه شمالی با لبنان نیز می‌شود./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده