دیدار دبیرکل دی۸ با علی باقری-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

دیدار دبیرکل دی۸ با علی باقری

دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی‌ـ‌۸» با سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۸۱۷

به گزارش راهبرد معاصر،  ایسیاکا عبدالغدیر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی‌ـ‌8» که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده است، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

 

سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار بر لزوم نقش‌آفرینی فعال و مبتکرانه سازمان دی8 در عرصه‌های مختلف اقتصادی و تجاری در راستای تحقق منافع کشورهای عضو تأکید کرد.

 

باقری تقویت ارتباط و تعامل سازنده و هم‌افزا بین این سازمان و دیگر سازوکارها و سازمان‌های مستقل با رویکرد چندجانبه‌گرایی از جمله بریکس، شانگهای و اکو را ضروری دانست و افزود انتظار تحرک و پویایی بیشتری از دبیرکل و دبیرخانه سازمان دی8 برای هم‌فکری و هم‌افزایی با کشورهای عضو برای تحقق اهداف و برنامه‌های این سازمان وجود دارد.

 

وی برگزاری نشست اخیر وزرای امور خارجه سازمان دی8 در استانبول با حضور فعال جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر تحولات فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌پناه غزه را نشانگر عزم و اراده جدی کشورهای عضو این سازمان و ظرفیت گسترده آن برای نقش‌آفرینی در موضوعات مهم مبتلابه جهان و دنیای اسلام برشمرد.‌

 

ایسیاکا عبدالغدیر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه «دی‌ـ‌8» نیز در این دیدار با تمجید از تلاش و نقش فعال ایران در سازمان دی8 و همچنین مجمع گفتگوی همکاری آسیا، ابراز امیدواری کرد نشست تهران به نتایج مثمرثمری در راستای تحقق منافع کشورهای عضو دست یابد.

 

وی همچنین ضمن تشریح  برنامه‌های در دستورکار و پیگیری سازمان دی8 به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی و مالی، از آمادگی کشورمان برای همکاری و تعامل نزدیک با دبیرخانه این سازمان استقبال کرد.

 

عبدالعزیز الهنایی نماینده ویژه سلطنت عمان که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده است، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

 

سرپرست دستگاه دیپلماسی بر عزم و اراده جدی دولت جمهوری اسلامی در تداوم مسیر و رویکرد رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید در پیگیری سیاست همسایگی و توسعه و تعمیق همه‌جانبه روابط با کشورهای همسایه به‌ویژه سلطنت عمان تأکید کرد.

 

نماینده ویژه دولت عمان نیز در این دیدار با تشکر از حسن میزبانی جمهوری اسلامی ایران در برگزاری نشست تهران برای گفتگوی آسیایی، مراتب تسلیت و همدردی خود و دولت و مردم کشورش را به‌مناسبت ضایعه تأسف‌بار فقدان رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ابراز داشت و از خاطرات دیدارهای خود با ایشان به‌نیکی یاد کرد.

 

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار اطمینان کرد دولت و مردم ایران با پشت‌سر گذاشتن شرایط حساس کنونی به مسیر توسعه و شکوفایی خود و تقویت روابط با کشورهای همسایه و دوست استمرار خواهد بخشید.

 

طرفین همچنین در این دیدار در مورد برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کردند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده